Afdeling Het Oosten destijds exploitant te Uithuizen, die zich in 1961 uit de zaken heeft teruggetrokken en dus oud lid was, is ons ook dit jaar ontval len. De heer Bisschop was bestuurslid van de Afdeling van 1949 tot 1961. Van 1957 tot 1961 was hij penningmeester. Ook had hij zitting in de Afdelingsraad. Onze doden, zij rusten in vrede. In de samenstelling van het bestuur kwam geen verandering en het bestaat dus nog uit de volgende personen: H. Zondervan, voorzitter F. F. de Vries-Evenhuis, vice-voorzitter G. Schepel, secretaris H. Holman, penningmeester J. S. Thedinga In de Afdelingsraad hadden zitting: me vrouw De Vries en de heren Schepel en Zondervan. In de Ledenraad werden we vertegenwoor digd door de heer Zondervan. Onze leden kwamen in 1965 tweemaal bij een in het gastvrije „Frigge" te Groningen n.1. op 12 februari en op 19 november. Mag ik dan eindigen met de hoop uit te spreken, dat onze leden het gegeven mag zijn in 1966 succes in zaken in een goede gezondheid te mogen beleven. G. Schepel, secretaris 72 Het achter ons liggende verslagjaar 1965 was wederom een kalm jaar, zeker voor wat het de activiteiten betreft. In dit jaar werden er twee vergaderingen gehouden en wel op 17 maart 1965 de Jaarlijkse Algemene Ledenvergadering, waarbij de verkiezingen van enige leden van het bestuur plaats vond en op 20 oktober 1965 een buitengewone ledenvergadering waarin de agenda van de Ledenraad werd besproken. Er werd eenmaal een beroep op het Afde lingsbestuur gedaan, voor het onjuist behan delen van reclame-films. Ook heeft het bestuur eenmaal een advies moeten uitbren gen aan de Commissie Nieuwe Zaken over een nieuw te vestigen exploitatie. De opkomst ter vergadering was in beide gevallen slecht te noemen. In het afgelopen jaar ontvielen ons de heren Elverding en Bijlsma Sr. Het afdelingsbestuur was bij de teraarde- bestelling van beide leden vertegenwoor digd. De heer Elverding heeft jarenlang deel uit gemaakt van het Afdelingsbestuur en had ook geruime tijd zitting in de Afdelingsraad en de Ledenraad. Ook op het jubileum van de heren Jac. en Joh. Miedema was het bestuur aanwezig. De nog steeds voortdurende onverantwoor delijke druk der vermakelijkheidsbelasting wijzigde zich in 1965 niet veel. Alleen de gemeenten Doesburg, Ulft, Noordoostpol der en Borculo kwamen met een wijziging of er werden wijzigingen voorgesteld. In Ulft werd de belasting geheel afgeschaft. In de gemeente Doesburg werd de belasting als volgt gewijzigd n.1. f 15,per voorstel ling indien niet meer dan 12 voorstellingen per jaar. Voor regelmatig te geven voorstel lingen wordt bij een voorstelling per week, 75,per maand geheven en bij meer dan een voorstelling per week 250,per maand. In de gemeente Noordoostpolder werd een voorstel ingediend, om deze on- sympatiek aandoende belasting af te schaf fen. De gemeente Borculo schafte de belas ting in zijn geheel af. Het zou bijzonder prettig geweest zijn, na een reeks van minder gunstige jaarversla gen, nu eens een meer optimistisch geluid te laten horen. Helaas het jaar 1965 gaf hiertoe geen aanleiding. Het dieptepunt in het bezoek schijnt nog niet bereikt te zijn. De trage doorstroming van de films welke algemeen in de belangstelling van het pu bliek staan, is nog steeds voor de provinciale exploitaties een groot nadeel. In de toekomst is een oplossing voor dit probleem wel wenselijk. De samenstelling van het bestuur in 1965 was als volgt J. Nijland, voorzitter R. Nassette, Vice-voorzitter H. Miedema, secretaris J. Thedinga, Penningmeester J. H. H. v.d. Mars. In de Afdelingsraad werd de afdeling ver tegenwoordigd door de heren Nijland, The dinga en Miedema. In de Ledenraad had voor onze afdeling zitting de heer H. Miedema. Moge er in 1966 enige verbetering komen in de steeds zwaarder wordende druk der belasting, alsmede een grotere belangstelling van het publiek. H. Miedema (Secretaris).

Jaarverslagen | 1965 | | pagina 70