Afdeling Het Westen Afdeling Het Zuiden De afdeling het Westen kwam in het afge lopen verslagjaar slechts twee maal bijeen, met een opkomst der leden die ver beneden de middelmaat bleef. In het bestuur deden zich de volgende mutaties voor, wegens het beëindigen van het lidmaatschap van de Heer A. J. Ch. Silvius uit Dordrecht, en door het tussen tijds aftreden van de Heer A. A. Moser uit Naaldwijk. Het bestuur is thans als volgt samengesteld: Voorzitter, C. v. Liere; Vice-Voorzitter, P. v. d. Stap; Secretaris, H. W. M. Janssen; Penningmeester, E. J. Weier; Lid, B. M. P. Kornet. Veel belangrijke zaken zijn dit jaar niet behandeld, echter bij iedere vergadering sprak men de vrees uit dat de kleine exploi tanten in de provincie steeds meer in het nauw gebracht worden door de steeds hoger wordende lasten en filmhuren. Ook het voorstel van het Hoofdbestuur om te komen tot een nieuw bedrijfsreglement inzake de programmering werd uitvoerig besproken. De meeste leden waren echter de mening toegedaan dat er in deze vorm nauwelijks een betere doorstroming der films bereikt zal worden. Vol moed en vertrouwen ziet de afdeling het Westen het nieuwe jaar tegemoet. H. W. M. Janssen secretaris Voor een groot gedeelte van onze leden heeft ook het jaar 1965 geen verandering gebracht in allerlei factoren die van ons allen het uiterste vergen aan zelfvertrouwen en doorzettingsvermogen en zware eisen stel len aan ons zakelijk beleid om althans die moeilijkheden waarop wij enige invloed kun nen doen gelden te verbeteren. Dat daarbij voor een gedeelte twee partijen, wier belangen niet altijd als parallel lopend worden aangevoeld in het geding komen, maakt deze zaak niet gemakkelijker hoe wel men toch in enige actuele kwesties primair zal moeten stellen dat ons gehele bedrijf alleen gebaat is met een Nederlands theaterpark dat rendabel is voor alle ex ploitanten. Dat hiernaar niet alleen door onze afdeling maar door alle leden van de Bond moet worden gestreefd met terzijdestelling van overwegingen die tijdelijk maar in groot verband gezien alleen maar illusoir voordeel opleveren mag ons zeker niet weerhouden met alle geoorloofde middelen te blijven strijden tegen de zware druk en de grove onbillijkheden waarmede wij van buiten af nog steeds worden geconfronteerd. Onbegrijpelijk is het b.v. dat juist de zuide lijke gemeenten zo moeilijk te overtuigen zijn dat de verm.h.bel. op bioscoop-voorstel lingen het voortbestaan der theaters steeds ernstiger in gevaar brengt, terwijl juist in de zuidelijke provincies het de exploitan ten nog extra moeilijk wordt gemaakt met maatregelen waarmede verder het gehele land geen rekening behoeft te houden. De kortzichtigheid van de gemeentelijke autoriteiten in Valkenburg die behalve hun eigen bevolking duizenden toeristen teleur stellen door hun bioscoop-amusement te onthouden hoewel zij nu toch zeker reeds lang overtuigd moeten zijn van de billijkheid van wat door ons lid aldaar onder drang der omstandigheden is gevraagd, is hiervan een sprekend voorbeeld. Ieder van ons weet dat in deze niet gemak kelijke omstandigheden waarin wij leven er nog heel wat meer te veranderen en te ver beteren blijft om weer tot een ideale exploi tatie van onze bedrijven te komen. Daaraan zal ook onze afdeling in 1966 haar krachten moeten offeren doelbewust en eensgezind met terzijdestelling van vermeen de of reële wrijvingspunten onderling, die funest zijn en dikwijls de zonodige geest van samenwerking voor gezond herstel beder ven. In het afgelopen jaar werden definitief opgeheven het Hollandia theater te Eijgels- hoven, Bioscoop Rovo te Oud-Gastel, de Witte Bioscoop in Bocholtz, Posthoorn-Bla- del en Luxor-Oss. Nadat in 1964 de „Cinema Royal" te Den Bosch werd opgeheven, werden onze leden aldaar in 1965 getroffen door het verlies van het Concertgebouw als gevolg van een ontploffing die het pand bijna geheel ver woestte. De Commissie Nieuwe Zaken verleende aan de heer T. J. Crijns te Maastricht toestem ming tot het gaan exploiteren van een nieuwe permanente bioscoop A in een nevenruimte van de Cinema Palace aldaar. De heer G. A. Otten te Eindhoven verkreeg toestemming voor een nieuwe permanente bioscoop A in een nevenruimte van zijn Metropole theater. De Studio te Maastricht werd geopend door 73

Jaarverslagen | 1965 | | pagina 71