Opleiding technisch bioscooppersoneel de Burgemeester en de heer Drs J. A. M. Bouts vertegenwoordigde het Hoofdbestuur en hield een toespraak. Te Hapert herbouwde de Heer Maandonks zijn theater, dat op 30 jan. werd geopend met een receptie en een feestelijke film voorstelling. De N.V. theater Mij. Gofilex i.o. onder directie van de heer P. Brouwer kreeg toe stemming tot overname van alle permanente bioscopen van de N.V. Gofilex te Drieber gen. Dit jaar besloten gelukkig wederom enige gemeenten tot verlichting van de vermake- lijkheidsbelasting. Dit was het geval in Heerlen, waar de belasting voor culturele films werd verlaagd van 15 tot 10 terwijl de Nederlandse films vrijgesteld werden. De gemeente Nieuwenhagen verlaagde de belasting van 15 tot 5 culturele films waren al vrijgesteld. De gemeente Beek schafte de verm.h.bel. geheel af, evenals de gemeenten Eysden en Hcensbroek. In Asten werd de belasting verlaagd tot 10 In de gemeente Mill en St. Hubert werd de belasting verlaagd tot 10 voor gewone films. Art. 1 films werden vrijgesteld. De gemeente Beek en Donk verlaagde de belasting van 20 tot 10 en Kerkrade herzag het belastingtarief van 20 voor gewone films en 10 voor culturele films zodanig dat een tarief tot stand kwam van 15 voor alle films. In het afgelopen jaar hadden wij het over lijden te betreuren van de heer J. van Beek te Venlo, 16 mei, en van de heer Nico Huyskens te Breda op 23 mei. Hiermede zijn wij gekomen aan het einde van dit verslag in de hoop en met de wens mede namens het gehele afdelingsbestuur dat 1966 een herleving moge brengen in ons aller exploitaties. De Secretaris. J. de Nijs 74 Zoals te verwachten viel, is de belangstel ling voor de schriftelijke operateurscursus gedurende het afgelopen verslagjaar aan de lage kant gebleven. Toch lagen de gemid delde aantallen cursisten in sommige maan den iets hoger, hetgeen echter als een samenloop van omstandigheden moet wor den gezien. Per maand bedroeg het gemid delde aantal cursisten 78 tegen 81 in het voorgaande jaar. De aanwas van nieuwe leerling-operateurs was daarentegen in tegenstelling tot de voorgaande jaren iets hoger, namelijk 89 tegen 73 in 1963/1964 en 79 in 1962/1963. Deze aanwas wordt zoals bekend afgemeten naar het aantal uitgereikte voorlopige werk boekjes. BESTUUR Er werd gedurende het verslagjaar slechts één Bestuursvergadering gehouden en wel op 4 maart 1965. In deze vergadering wer den de gebruikelijke jaarstukken behandeld en er is onder andere besloten de proefne ming met de tussentijdse examens ter ver krijging van het Practijk Certificaat in de plaatsen Amsterdam, Rotterdam, Utrecht, Nijmegen, Enschede, Maastricht en Gronin gen te handhaven, ondanks de geringe belangstelling die daarvoor in het vooraf gaande jaar aan de dag was getreden. Aan genomen werd dat dit voorlopig moest worden toegeschreven aan het feit dat deze nieuwe mogelijkheid nog lang niet overal is doorgedrongen. Verder werd nog gesproken over het exa- menpeil en de exameneisen, alsmede over het dispensatiebeleid, waaromtrent elders in dit verslag nadere bijzonderheden zijn opge nomen. In het Bestuur werd een mutatie aange bracht, doordat de heer H. J. Lefeber, wegens verandering van werkzaamheden zijn functie neerlegde. Door het Hoofdbe stuur van de Nederlandsche Bioscoop-Bond werd op voordracht van de Katholieke Bond „St. Antonius" de heer J. J. Arens te Nijmegen in zijn plaats benoemd. Met inbegrip van deze wijziging was het Bestuur gedurende het verslagjaar samengesteld uit de heren: W. F. Dubbeldeman, Voorzitter, E. F. W. Trijssenaar, Penningmeester, L. Claassen, Secretaris, J. J. Arens, O. P. Besseling, F. van der Heyden, H. P. J. van der Hilst, D. Meenhorst en E. J. Weier. SCHRIFTELIJKE CURSUSSEN De nieuwe cursus die in september van het verslagjaar begon, telde slechts 15 deelne mers, welk aantal, zoals gewoonlijk, gelei delijk opliep en per eind december 44 bedroeg. Na het afvallen van de candidaten

Jaarverslagen | 1965 | | pagina 72