voor het practijkexamen restten aan het ein de van het verslagjaar nog 25 cursisten. In januari 1965 begon een volgende cursus met niet meer dan 3 deelnemers. Per het einde van het verslagjaar was dit aantal opgelopen tot 10. Er liepen voorts nog 5 oudere cursussen, waarvan er 2 in 1965 zijn voltooid. Het maximale aantal cursisten bedroeg daardoor in januari van het verslag jaar 93 (92) en per het einde daarvan 59 (70). Wederom moest worden geconstateerd dat het eerste gedeelte van de cursus, handelen de over de onderwerpen Cabinepractijk en Brandbeveiligingsvoorschriften, door het merendeel van de cursisten vrij regelmatig werd bestudeerd, doch dat kort na het begin van de meer theoretische onderwer pen onmiddellijk het gebruikelijke verloop optrad. Als correctoren hebben in het afgelopen jaar aan de cursus medegewerkt de heren J. H. van Peursem, P. H. A. Lankester en Th. Wertwijn, allen verbonden aan de Eiectrotechmische School te Amsterdam. Zij verzorgden wederom het theoretische ge deelte van de lessen, te weten de vakken Lichttechniek, Electrotechniek, Voorschrif ten Electrotechniek en Versterkertechniek. Het practijkgedeelte werd wederom ver zorgd door de heer L. Claassen. EXAMENS Het schriftelijke gedeelte van de jaarlijkse operateursexamens is afgenomen op 29 en 30 juni te Amsterdam en de mondelinge examens volgden op 31 augustus en 1 sep tember eveneens te Amsterdam. Bovendien werden op laatstgenoemde data de examens ter verkrijging van het Practijk Certificaat afgenomen. Voor de tussentijdse examens bestond we derom weinig belangstelling, In de maand december waren er 4 candidaten, waarvan 3 afkomstig uit Den Haag of omgeving en 1 uit Groningen. Het examen werd derhalve in plaats van in Rotterdam, in Den Haag gehouden voor 3 candidaten en voor de 4e candidaat in Groningen. Alle vier candida ten slaagden en ontvingen het Practijk Certificaat, waarvan 1 na het afleggen van een herexamen in maart 1965 betreffende de Brandbeveiligingsvoorschriften. Het aantal candidaten voor het jaarlijkse examen was aanzienlijk lager dan in het voorgaande jaar, namelijk 72 tegen 88. Telt men ook de tussentijdse examens mee, dan bedragen de totalen 76 tegen 101. Er waren dit jaar 52 aanmeldingen voor het examen ter verkrijging van het diploma A of B en 20 voor het examen ter verkrijging van het Practijk Certificaat. Dit laatste getal werd later met 5 verhoogd, aangezien dit aantal candidaten na het mislukken van het schrif telijke examen in de beide practische vak ken, zich naar het examen ter verkrijging van het Practijk Certificaat lieten over schrijven. Dit leverde overigens slechts in 2 gevallen succes op. Daarentegen is het verheugend ditmaal te kunnen constateren dat de resultaten van de schriftelijke examens gunstig waren. Uit het onderstaande overzicht blijkt dat in tegen stelling tot de sombere geluiden ten aan zien van de beide practische vakken, die wij het vorig jaar moesten laten horen ditmaal het aantal afvallers speciaal bij deze vakken bijzonder gering was. AFGEWEZEN NA HET SCHRIFTELIJK EXAMEN: 1961 1962 1963 1964 1965 Praktijk 21% 11% 33% 62% 20% Brandbeveiligingsvoorschriften 29% 22% 14% 41% 9% Lichttechniek 37% 28% 33% 24% 24% Electrotechniek 40% 50% 38% 42% 29% Voorschriften Electrotechniek 0% 9% 12% 27% 33% Versterkertechniek 7% 40% 27% 18% 29% 75 Wanneer wij vervolgens de totaaluitslagen van de examens ter verkrijging van het diploma A of B in de gebruikelijke tabel vorm samenvatten, dan ontstaat het volgen de overzicht:

Jaarverslagen | 1965 | | pagina 73