DISPENSATIEBELEID HANDBOEK Ten aanzien van dit beleid valt te rappor teren, dat in 1964/1965 slechts 17 dispen saties werden verleend tegen 29 in het voorgaande jaar en 37 in het jaar daarvoor. Het vorenstaande houdt niet in dat er meer weigeringen zouden zijn geweest dan anders, doch uitsluitend dat er minder aanvragen waren. Zoals reeds in de inleiding werd aangestipt, werd door enige plaatselijke brandweren bezwaar gemaakt tegen al te grote soepel heid bij het verlenen van tijdelijke dispen saties. Men stelde zich op het standpunt dat van een dispensatie slechts sprake kon zijn, indien tenminste is gebleken dat de betrok kene voldoende op de hoogte is met de voornaamste brandbeveiligingsvoorschrif ten. Aangezien tegen een dusdanig gerecht vaardigd verlangen weinig valt in te bren gen, werd na overleg met de plaatselijke brandweer, voorafgaande aan enige dispen satieverleningen in grotere gemeenten, een practijktest afgenomen. Tot dusverre betreft het hier de gemeenten 's-Gravenhage, Nij megen en Groningen, alwaar overigens van de zijde van de brandweerautoriteiten vol ledig begrip werd ondervonden voor de personeelsmoeilijkheden waarmede het be drijf nu eenmaal te kampen heeft. De redactiecommissie van het Handboek der Bioscooptechniek kwam gedurende het verslagjaar niet in vergadering bijeen, aan gezien er geen onderwerpen waren die ter aanvulling van het Handboek besproken moesten worden. Voor de naaste toekomst staat een aanvulling inzake de behandeling van het 70 mm materiaal op het program ma. VOORUITZICHTEN In de schaarste op de arbeidsmarkt is sedert ons vorig verslag weinig of geen verande ring gekomen en de daaruit voortvloeiende geringe belangstelling voor de opleiding zal dan ook in het komende jaar nog wel blij ven voortduren. Het volgend jaar zal ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan van onze Stichting aan de hand van de beschikbare gegevens wor den nagegaan hoeveel van de gediplomeer den nog in het bedrijf werkzaam zijn en hoe ook overigens het verloop van 20 jaar exa mens is geweest. L. Claassen, Secretaris 77

Jaarverslagen | 1965 | | pagina 75