Nieuwe zaken en Bedrijfsregister Gemengde Commissie van Geschillen De Gemengde Commissie van Geschillen bestond in 1967 uit de heren M. Samson, Rotterdam, Voorzitter; J. H. van Straaten, Amsterdam, Plaatsvervangend Voorzitter; C. J. Blad, W. Hulshoff Pol en Th. de Ruiter, allen te Amsterdam en F. Vaal te Hilversum, leden. In het verslagjaar werd één zitting gehouden, waarin behandeld werd een geschil tussen een lid van de Nederlandsche Vereeniging van Bioscoopreclame-Exploi tanten en een lid van de Nederlandsche Bioscoop-Bond. Gemengde Raad van beroep De Gemengde Raad van Beroep was in het verslagjaar samengesteld als volgt: C. S. Roem, 's-Gravenhage, Voorzitter, D. J. van Leen, Wassenaar, plaatsver vangend Voorzitter, W. F. Dubbeldeman, Amsterdam, B. W. G. van Royen, Am sterdam, J. Smit, Amsterdam en G. F. Turèl, Bussum, leden; J. Nijland, Utrecht, A. van Bloemendaal, Groningen, Mr Dr J. C. C. Haar, 's-Gravenhage en A. F. Wolff, Utrecht, plaatsvervangende leden. Ingediend werd één gemengd hoger beroep. Het werd aanhangig gemaakt door een lid-exploitant. Dit beroep werd in het verslagjaar niet meer behandeld. In het jaar 1967 kwamen enige mutaties in de samenstelling van de Commissie Nieuwe Zaken. Bovendien werden in plaats van vier, zes plaatsvervangende leden benoemd, zulks op grond van een dienovereenkomstige wijziging van het Algemeen Bedrijfsreglement, waartoe de Ledenraad op 28 november 1966 had besloten. Het lid, de heer W. Hemelraad, en het plaatsvervangend lid, de heer S. Barnstijn, werden ingevolge advies van de Bedrijfsafdeling Filmverhuurders door het Hoofdbestuur benoemd tot plaatsvervangende leden-filmverhuurders in de Commissie Beroep Nieuwe Zaken. Dientengevolge moesten in hun plaats nieuwe benoemingen ge schieden ten behoeve van de Commissie Nieuwe Zaken. De heer L. J. Paerl, plaats vervangend lid-filmverhuurer, werd benoemd tot gewoon lid-filmverhuurder. De overige zittinghebbende leden-voorzitters, gewone leden en plaatsvervangende leden, werden herbenoemd. Tot nieuwe plaatsvervangende leden werden benoemd de heren J. van Willigen uit Aalsmeer, J. C. H. Arendse, H. N. de Haan en R. A. H. Herzet, allen te Amsterdam. De commissie was aan het begin van het nieuwe zittingsjaar als volgt samengesteld: Mr G. M. Greup, voorzitter; C. J. Blad en M. J. W. Peters, leden-exploitanten; L. J. Paerl en J. P. M. A. Smulders, leden-filmverhuurders; Mr B. Bouman, plaatsvervangend voorzitter, W. Hulshoff Pol, J. van Willigen en H. Zondervan, plaatsvervangende leden-exploitanten, alsmede J. C. H. Arendse, H. N. de Haan en R. A. H. Herzet, plaatsvervangend leden-filmverhuurders. De heer Arendse trad in het najaar af wegens verlies van de vereisten voor de vervulling van deze functie. Als secretaris fungeerde wederom de heer A. H. Pieterse. Werkzaamheden Commissie Nieuwe Zaken Er werden in het verslagjaar vier zittingen gehouden, waarvan twee onder leiding van de heer Mr B. Bouman en twee onder leiding van Mr G. M. Greup. Een 27

Jaarverslagen | 1967 | | pagina 27