Uit de rapporten van de afdelingen was evenwel gebleken, dat de gestelde kan didaten niet op een zodanige medewerking en steun zouden kunnen rekenen. Mede in aanmerking genomen de omstandigheid, dat dit initiatief voor een prak tische oplossing van tijdelijke aard was gekomen uit de colleges die de bedrijfs- groeperingen vertegenwoordigen, besloot het Hoofdbestuur aan het verzoek van de Afdelingsraad te voldoen door indiening bij de jaarlijkse ledenvergadering van een voorstel van orde om de vacature in het Voorzitterschap voorlopig onver vuld te laten. Dit voorstel werd door de op 24 april gehouden jaarvergadering aanvaard met 193 tegen 82 stemmen. Voorts werden in deze vergadering de heren Gerschtanowitz en Smulders bij enkele kandidaatstelling tot leden van het Hoofdbestuur benoemd. De heer Ooms werd, eveneens bij enkele kandidaatstel ling, herbenoemd tot lid van het Hoofdbestuur. De heer Joh. Miedema, die gedurende elf jaar het Voorzitterschap van de Bond had bekleed en zich in een reeks van meer dan dertig jaar in tal van functies jegens de Bond bijzonder verdienstelijk had gemaakt, werd bij zijn aftreden als Bondsvoorzitter door de vergadering benoemd tot erelid van de Bond. Het Hoofdbestuur, dat on 24 april na afloop van de jaarlijkse ledenvergadering bijeenkwam, maakte overeenkomstig de bedoeling van de ledenvergadering ge bruik van zijn statutaire bevoegdheid om de Bondsdirecteur met de waarneming van het Voorzitterschap te belasten. Aan het einde van het verslagjaar was het Hoofdbestuur als volgt samengesteld: J. G. J. Bosman, Waarnemend Voorzitter, W. Hemelraad, Secretaris, A. F. Wolff, Penningmeester, J. Nijland, Gedelegeerde, J. P. M. A. Smulders, Gedelegeerde, Drs J. A. M. Bouts, G. J. H. Dujardin, M. Gerschtanowitz en P. J. N. R. Ooms. Het Hoofdbestuur kwam in 1967 veertien maal bijeen (eveneens veertien in 1966). Het Dagelijks Bestuur vergaderde elf maal (tien vergaderingen in 1966). Voorbereiding van Statuten- en reglementsherzieningen In opdracht van het Hoofdbestuur had de Bondsdirecteur op 31 mei 1966 een rapport aan het college uitgebracht omtrent de vraag, of en in hoeverre de op bouw van de organisatie herziening behoeft. De Bondsdirecteur kwam daarbij tot de conclusie, dat, hoewel de bedrijfsorganisatie in haar huidige rechtsvorm diende te worden gecontinueerd, een nader onderzoek terzake van een aanpassing en modernisering van de Bondsstructuur zeer gewenst moest worden geoordeeld. Enige punten die zijns inziens aan een speciale bestudering dienden te worden 32 onderworpen, werden door de Bondsdirecteur nader aangegeven. De conclusies van het rapport gaven het Hoofdbestuur aanleiding een studiecom missie ad hoc in het leven te roepen, die tot taak kreeg zich aan de hand van de door de Bondsdirecteur aangegeven punten uit te spreken over de wenselijkheid ener reorganisatie van de Bond, zulks eventueel onder aanbieding van een advies aangaande de noodzakelijk geoordeelde herzieningen. De commissie, die onder voorzitterschap stond van Mr W. C. van Heuven, rechtskundig raadsman van de Bond, en die verder was samengesteld uit vooraanstaande bedrijfsgenoten, heeft haar bevindingen op 20 december 1966 in rapportvorm ter kennis gebracht van het Hoofdbestuur. Dit rapport bevatte een uitgewerkt plan voor een tamelijk in grijpende reconstructie. Het Hoofdbestuur, dat zich in 1967 gedurende een aantal vergaderingen inten sief met het advies van de studiecommissie heeft beziggehouden, heeft zich met de daarin neergelegde hoofdlijnen kunnen verenigen. Met de door de commissie

Jaarverslagen | 1967 | | pagina 32