leiding gevonden het Hoofdbestuur te verzoeken een voorstel tot herziening van het Aanvullingsreglement Bondsvoorwaarden bij de Ledenraad in te dienen over eenkomstig de door het afdelingsbestuur ontworpen wijzigingen. Het Hoofdbestuur heeft met betrekking tot dit verzoek overwogen, dat het Aanvullingsreglement Bondsvoorwaarden het resultaat is van langdurige onderhandelingen met als uit gangspunt het tot stand brengen van een evenwichtige situatie op het gebied der filmhuurcondities, weshalve een voorstel tot wijziging van een zo belangrijk regle ment zijnerzijds niet kan worden ontwikkeld, alvorens ook de desiderata bekend zijn db terzake bij de leden-bioscoopexploitanten leven. In verband hiermede he^ft het Hoofdbestuur zich ter nadere oriëntering tot de Afdelingsraad gewend. Deze aangelegenheid was aan het einde van het verslag nog bij de Afdelingsraad in behandeling. Toepassing en uitvoering van reglementen en besluiten Ingevolge artikel 5 van het Bedrij f sbesluit Filmvertoning heeft het Hoofdbestuur in een aantal gevallen dispensatie verleend tot het vertonen van een grotere hoeveelheid hoofdfilms in een vertoningsweek dan reglementair geoorloofd is. Deze dispensaties hadden voornamelijk betrekking op de vertoning van filmreprises in manifestatievorm. In enkele gevallen betrof de dispensatie ook nieuwe films. Krachtens besluit van de algemene ledenvergadering is het Hoofdbestuur gemach tigd tot het doen van uitkeringen uit de Bondskas aan oud-werknemers in het film- en bioscoopbedrijf die wegens hun leeftijd niet meer in aanmerking kunnen komen voor uitkeringen uit het bedrijfspensioenfonds. Ook nagelaten betrekkin gen kunnen van deze regeling profiteren. Het aantal personen hetwelk uit dezen hoofde uitkeringen uit de Bondskas ontving, bedroeg einde 1967 acht. Internationale Filmweek Arnhem 1967 De zesde internationale filmweek heeft van maandag 12 juni tot en met zaterdag 17 juni in de Gelderse hoofdstad plaats gevonden. Afgezien van het jaar 1957, toen 's-Gravenhage als gastvrouwe fungeerde, zijn de filmweken steeds te Arnhem gehouden. Deze plaats leent zich door aanleg en sfeer bijzonder voor een feeste lijke manifestatie als de filmweek en bezit in het Rembrandt Theater aan het fraaie Velperplein een representatief ontvangstcentrum. Bovendien heeft bij de keuze van Arnhem als overweging gegolden, dat het van belang is om, gezien de concentratie van het filmleven in Amsterdam, 's-Gravenhage en Rotterdam, de 36 betekenis te accentueren van andere filmcentra in ons land. Met het stelsel der filmweken wordt beoogd de verschillende aspecten van het medium film, zoals dat zich in de bioscoop manifesteert, periodiek te belichten. Der traditie getrouw bestaat het filmweekprogramma uit een combinatie van eve nementen op filmgebied waarbij de nadruk wordt gelegd op de vertoning van geselecteerde filmpremières en het houden van congressen. De financiële grondslag voor deze filmweek, die in het kader van het Holland Festival werd gehouden, werd gelegd door bijdragen van het Rijk, de Gemeente Arnhem en de Nederlandsche Bioscoop-Bond. Als overkoepelende instelling fun geerde wederom de Stichting Internationale Filmweek Arnhem, met dien verstan de, dat het Stichtingsbestuur de eigenlijke organisatie in handen had gelegd van enige commissies, te weten een werkcommissie belast met algemene zaken, een sub-commissie die zich speciaal bezighield met de in het Rembrandt Theater te ge ven nachtvoorstellingen en een selectiecommissie die verantwoordelijk was

Jaarverslagen | 1967 | | pagina 36