voor de keuze der filmprograma's. Voor de uitvoering der werkzaamhe den is van de diensten van het Bondsbureau gebruik gemaakt. In de werkcom- missie hadden zitting de heren J. G. J. Bosman, tevens voorzitter, F. R. Bakker, hoofd van de publiciteitsafdeling van de Bond, Ch. Boost, filmrecensent, L. Claas- sen, medewerker van het Bondsbureau, H. W. Hagenberg, adjunct-directeur van het Bondsbureau, H. Kortbeek, verbonden aan de Arnhemse afdeling van de V.V.V., R. A. P. du Mée, filmrecensent, G. J. van der Molen, hoofd van de onder afdeling film van het Ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, Dr J. M. L. Peters, toendertijd directeur van de Stichting Nederlands Filminsti tuut, H. Saaltink, filmrecensent, J. de Vaal, directeur van de Stichting Nederlands Filmmuseum, Drs R. P. N. Voorhoeven van de afdeling Culturele Zaken van de Gemeente Arnhem en H. de Witte, verbonden aan het Holland Festival. De sub commissie voor de nachtvoorstellingen was samengesteld uit de heren Claassen, Du Mée en De Witte. De selectiecommissie bestond uit de heren Dr J. Andriessen, voorzitter van de Stichting Nederlands Filminstituut, Ch. Boost, J. G. J. Bosman, G. J. van der Molen, Dr J. M. L. Peters, C. S. Roem, oud-vice-voorzitter van de Bond, en H. de Witte. Als secretaris van de selectiecommissie fungeerde de heer H. W. Hagenberg. De selectiecommissie stond voor de immer moeilijke en omvangrijke taak uit het filmaanbod een zodanige keuze te maken, dat een duidelijk inzicht zou worden verkregen in hetgeen de actuele bioscoopprogrammering aan belangwekkende filmwerken heeft te bieden. Dit impliceert, dat niet uitsluitend artistieke normen worden aangelegd, doch dat daarnaast ook de vakkundig gemaakte „publiek film" voor verkiezing in aanmerking kan komen. Gezien het samengestelde pro gramma mag worden geconstateerd, dat de commissie ongetwijfeld in haar taak is geslaagd. Er werden tien buitenlandse speelfilms in middag- en avondvoorstellin gen in vertoning gebracht, geregisseerd door vooraanstaande filmmakers als Fran- ces Ford Coppola, Ake Falck, Jean-Luc Godard, Norman Jewison, Zdenek Pods- kalsky, Edgar Reitz, Alain Robbe-Grillet, Eric Rohmer, Peter Watkins en Bo Wi- derberg. Voorts stond de Nederlandse speelfilm ,,De verloedering van de Swieps" van Eric Terpstra op het programma. Het Nederlandse element was daaren boven op ruime schaal aanwezig, doordat het bijprogramma geheel uit werken van vaderlandse bodem was samengesteld. Behalve het Nederlandse journaal van Polygoon werden korte films vertoond van Piet Buis, Peter Creutzberg, Renee Daalder, Ronny Erends, Johan Fernhout, Joan van der Keuken, Rupert van der Linden, Corinne van Moorselaar, Paul Schneider, George Sluizer en Eddie van Zuylen. 37 Na afloop van de avondvoorstellingen werden in het Rembrandt Theater speciale nachtvoorstellingen gehouden, die in het bijzonder de belangstelling ondervonden van jongeren. In historisch opzicht was de vertoning interessant in het Saskia Theater te Arnhem van een aantal bekende Nederlandse speelfilms uit de jaren 1934,1935 en 1936. Ook deze filmweek is als een goede gelegenheid tot het houden van congressen aangegrepen. Onder auspiciën van het Nederlands Overlegorgaan voor Film- en Teievisievorming werden door de Katholieke Film Actie en de Stichting Filmcen trum bijeenkomsten verzorgd. Onder leiding van Prof. Dr Ph. J. Idenburg vond een interessante discussiemiddag plaats, waarbij Bondsleden en jongere filmma kers de mogelijkheden en moeilijkheden bij de vervaardiging, distributie en exploi tatie van Nederlandse films bespraken. In de Korenbeurs werd een affichetentoonstelling gehouden, gewijd aan het werk

Jaarverslagen | 1967 | | pagina 37