De korte gespeelde documentaire „Corsow" („Curagao") van de cineast Peter Creutzberg werd in 1967 bekroond met de tweejaarlijkse Staatsprijs Filmkunst. De Minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, H.E. Mejuffrouw Dr. M. A.M. Klompé, reikte de prijs persoonlijk aan de heer Creutzberg uit tijdens de Internationale Filmweek Arnhem 1967. van de Pool Jan Lenica. Tevens kon men daar kennis nemen van de beste affiches van de wedstrijd die door de Stichting Internationale Filmweek Arnhem en het Nederlands Filminstituut onder de middelbare schooljeugd was uitgeschreven. In het kader van de Arnhemse filmweek zijn twee prijzen uitgereikt. De Minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk mejuffrouw Dr M. A. M. Klompé reikte op woensdag 14 juni de Staatsprijs Filmkunst 1967 uit aan Peter Creutz berg voor zijn film „Corsow". Deze staatsprijs wordt tweejaarlijks toegekend aan 38 de vervaardiger van de beste korte film, in Nederland gereedgekomen in de voor afgaande twee jaren. Voorts had het Hoofdbestuur besloten de Zilveren Roos, die door het college is ingesteld als blijk van erkenning voor bijzondere prestaties op het gebied van de filmkunst, bij gelegenheid van de filmweek toe te kennen aan een Nederlandse cameraman die zich bij de vervaardiging van Nederlandse speelfilms op zijn terrein het meest verdienstelijk heeft gemaakt. Met de Zilve ren Roos werd op aanwijzing van een jury, bestaande uit de heren Dr J. M. L Peters, voorzitter, Ch. Boost, L. J. A. van Dijk, C. A. Koppies en R. A. P. du Mée, onderscheiden Gerard van den Berg. De officiële uitreiking vond op de slot- avond plaats. Het internationale karakter van de filmweek werd nog versterkt, doordat een jury, samengesteld door de Raad van Europa, tijdens de week in Arnhem selectie werk zaamheden verrichtte. Voorts werd in het Rembrandt Theater een Belgische och tend gehouden met werken van Belgische filmmakers.

Jaarverslagen | 1967 | | pagina 38