De Zilveren Roos, een onderscheiding van het Nederlandse bioscoopbedrijf voor wie zich bijzonder verdienstelijk heeft gemaakt op fïlmgebied, werd in het afgelopen jaar toegekend aan cameraman Gerard van den Berg. Tijdens de feestelijke slotavond van de Internationale Filmweek Arnhem 1967 werd de prijs bij ontstentenis van de heer Van den Berg namens het Hoofd bestuur van de Nederlandsche Bioscoop-Bond door de heer J. G. J. Bosman (links) uitgereikt aan de voorzitter van de jury, Dr. J. M. L. Peters. Het feestelijke aspect van de filmweek werd verhoogd door de ontvangsten die werden gegeven door het Arnhemse gemeentebestuur, het Bestuur van de Stich ting Internationale Filmweek Arnhem en verschillende ondernemingen en instel lingen, alsmede door de komst van acteurs en actrices uit binnen- en buitenland. De Internationale Filmweek Arnhem 1967 heeft stellig het bewijs geleverd van de grote betekenis die aan film en bioscoop moet worden toegekend zowel qua ver maak als in cultureel, sociaal, educatief en wetenschappelijk opzicht. De publici teitsmedia hebben veel aandacht aan de filmweek geschonken en ook de be langstelling van het publiek was groot, zoals mede blijkt uit het bezoek aan de vele voorstellingen die gedurende de week hebben plaats gehad. Arnhem is ook nu weer een waardevol ontmoetingscentrum gebleken van allen in ons land die bij film en bioscoop zijn betrokken. Uit een oogpunt van propaganda en goodwill mag deze Arnhemse filmweek als een alleszins geslaagde manifestatie worden beschouwd, wier waarde vooral ook hierin ligt opgesloten, dat de jongeren, die het filmklimaat in zo belangrijke mate bepalen, actief en passief zijn betrokken bij het vele, dat de filmweek had te bieden. 39

Jaarverslagen | 1967 | | pagina 39