Koninkrijk zijn gevallen, is in 1967 gehouden op woensdag 3 mei. Het Hoofd bestuur heeft de leden verzocht op die dag bij de exploitatie van hun zaken op passende wijze rekening te houden met het karakter van de Nationale Herdenking. In het bijzonder heeft het Hoofdbestuur gewezen op de wenselijkheid om tijdens de herdenkingsplechtigheden van 18.00 tot 21.00 uur de buitenverlichting van de bioscopen niet te ontsteken. Contact met de afdelingen en de leden Het Hoofdbestuur heeft in 1967 omtrent diverse aangelegenheden contact gehad met de Afdelingsraad, de Bedrijfsafdeling Filmverhuurders, de Bedrijfsafdeling Filmfabrikanten en Filmproducenten en de plaatselijke en provinciale afdelingen van exploitanten. Daarbij fungeerden de individuele leden van het Hoofdbestuur soms als tussenschakel. Het contact met de afdelingen vloeide voor een belangrijk deel voort uit de statutaire en reglementaire voorzieningen. Met name raadpleegde het Hoofdbestuur de afdelingen over de samenstelling van Bondscolleges. In een aantal kwesties, waarbij leden waren betrokken, is het Hoofdbestuur adviserend en bemiddelend opgetreden. Artikel 15 der Statuten Krachtens artikel 15 der Statuten is het Hoofdbestuur bevoegd disciplinaire maat regelen te nemen ten opzichte van leden die Statuten of reglementen hebben over treden dan wel in strijd hebben gehandeld met de algemene belangen of de waar digheid van het Nederlandse film- en bioscoopbedrijf. Hei aantal arthouse-theaters werd in het verslagjaar verder uitgebreid. In Eind hoven werd „Studio M" geopend, het eerste theater in dit genre in de lichtstad. 45

Jaarverslagen | 1967 | | pagina 45