966 in 1966. Hierbij zijn inbegrepen 74 aanvragen voor televisieuitzendingen. In 20 gevallen (35 in 1966) werd de plaatsing geweigerd. Bij deze aantallen zijn niet inbegrepen de filmleveranties via de* Stichting Nederlands Filminstituut. De levering van films ten behoeve van leger, marine en luchtmacht geschiedde op de gebruikelijke wijze krachtens de met het Centraal Filmbureau der Krijgsmacht ge troffen regeling. Einde 1967 waren 14 filmproducenten door het Hoofdbestuur op de Lijst van Geen Bezwaar geplaatst, zulks conform het advies van het Be stuur der Bedrijfsafdeling Filmfabrikanten en Filmproducenten. Deze plaatsingen geschiedden voor een tijdvak van een jaar, ongeacht de mogelijkheid van prolon gatie. Stichting Bio-Vacantieoord De stichting Bio-Vacantieoord, die in 1927 door het Nederlandse film- en bios coopbedrijf is opgericht, heeft in het veertigste jaar van haar bestaan het moei lijke doch onvermijdelijke besluit genomen het befaamde kinderkoloniehuis Russen duin te Bergen aan Zee met ingang van 1 juli voorlopig te sluiten. Het karakter van de kinderuitzending had zich sedert 1927 zo ingrijpend gewijzigd, dat een her oriëntering ten aanzien van het toekomstige gebruik noodzakelijk was geworden. In het kader van deze heroriëntering zal tevens moeten worden beslist omtrent de aard van de modernisering die Russenduin dringend heeft te ondergaan. Intussen wordt het belangrijke werk ten behoeve van het minder valide kind, dat door het Bio-Revalidatiecentrum te Arnhem met de daaraan verbonden Mytyl school wordt verricht, krachtiger dan ooit voortgezet. Het stemt tot grote voldoening, dat het bioscooppubliek in het verslagjaar op dui delijke wijze van zijn sympathie voor het doel van de Stichting heeft getuigd door een nog grotere offervaardigheid dan voorheen. De zomercollecte in de bioscopen bracht f 271.650,19 op tegen f 245.328,65 in 1966. De opbrengst van de Kerstcol lecte was f 269.638,76 tegen f 252.944,71 in 1966. Ook de leden hebben door giften en door medewerking aan de collecten de Stich ting Bio-Vacantieoord weer hun steun verleend. Hier past evenzeer een woord van waardering voor het enthousiasme waarmede het personeel van de bioscopen tot een zo goed mogelijk resultaat van de bioscoopinzamelingen hebben bijgedragen. Het Hoofdbestuur heeft de Stichting in 1967 een subsidie verleend van 2.500, Het Stichtingsbestuur, welks samenstelling enige wijzigingen onderging, was aan het einde van het verslagjaar samengesteld uit de heren M. Gerschtanowitz, voor zitter, J. G. J. Bosman, vice-voorzitter, A. F. Wolff, secretaris, P. Nassette, penning- 47 meester, C. J. Blad, lid van het dagelijks bestuur, S. Barnstijn, C. van Liere, Joh. Miedema, M. J. W. Peters, W. K. G. van Royen, J. S. Thedinga, W. G. Veld huizen en C. van Willigen. Nederlandsche Roode Kruis Het Nederlandsche Roode Kruis heeft het Hoofdbestuur verzocht te bevorderen, dat in de periode van 5 tot 12 oktober 1967 een collecte in de bioscopen ten bate van die instelling zal worden gehouden. Deze inzameling zou plaats hebben in het kader van het honderdjarige bestaan van het Roode Kruis. Ingevolge dit verzoek heeft het Hoofdbestuur op de leden-bioscoopexploitanten een beroep gedaan om met het oog op het bijzondere jubileum van het Nederland sche Roode Kruis aan de bioscoopcollecte mede te werken. Tevens werden de

Jaarverslagen | 1967 | | pagina 47