stande, dat de heren G. J. H. Dujardin en M. Gerschtanowitz medio 1967 in de plaats traden van de heren Van Leen en Miedema. In de Raad van Beheer van de Stichting Nederlands Filminstituut was de Bond vertegenwoordigd door de heren J. G. J. Bosman, tevens secretaris-penningmeester, W. Hemelraad, J. Nijland en C. S. Roem. In het curatorium van de Nederlandse Filmacademie hadden van Bondswege zitting de heren E. J. Verschueren, tevens voorzitter, J. G. J. Bosman en W. F. Dubbeldeman. De Bond was in het Bestuur van de Nederlandsche Vereeniging van Bioscoopre clame-Exploitanten vertegenwoordigd door de heer J. Nijland. In het Bestuur van de Stichting Bedrijfspensioenfonds voor het Film- en Bios coopbedrijf hadden aanvankelijk zitting de heren J. G. J. Bosman, W. F. Dubbel deman, W. Hemelraad, H. Miedema, R. Uges, E. J. Verschueren en A. F. Wolff. In de loop van het jaar had een bestuurswisseling plaats, tengevolge waarvan de plaatsen van de heren Bosman, Hemelraad en Uges werden ingenomen door de heren H. W. Hagenberg, P. J. N. R. Ooms en Drs C. A. Voskuil. De heren C. J. Blad, C. S. Roem en J. P. M. A. Smulders, die hiermede in de plaats trad van de heer R. Uges, vertegenwoordigden de Bond in de gemengde televisie commissie, ingesteld krachtens accoord tussen de Bond en de N.T.S. De heer J. G. J. Bosman fungeerde als plaatsvervangend lid voor de vertegenwoordigers van de Bond in deze gemengde commissie. In de Raad van Beheer van de Stichting Arbeidsbemiddeling zowel als in de Subcommissie voor de Amusementskunst was in het verslagjaar een vacature als gevolg van het aftreden van de heer A. J. A. Huyser. De heer C. S. Roem had zitting in de Commissie van Bijstand van het Nederlands Akoestisch Genootschap. In de Commissie ,,44" (fotografie en cinematografie) van het Nederlands Nor malisatie-Instituut was de Bond vertegenwoordigd door de heer O. P. Besseling. De Bond werd op de vergaderingen van de Internationale Unie van Bioscoopex ploitanten (U.I.E.C.) vertegenwoordigd door de heren J. G. J. Bosman en Joh. Miedema. De heer J. de Wilde was aanwezig bij de vergaderingen van de Interna tionale Federatie van Verenigingen van Filmverhuurders (F.I.A.D.). 50

Jaarverslagen | 1967 | | pagina 50