komsten bestaande administratieve en financiële verplichtingen der bioscoop exploitanten tegenover filmverhuurders en Bondsbureau zijn, op grond van het Reglement Recette-Controle van 1946 en in opdracht van het Hoofdbestuur, ook in het verslagjaar regelmatig door de desbetreffende dienst van het Bondsbureau op hun naleving onderzocht. De onderhavige financiële verplichtingen der exploitanten bestaan in de afdrachten van bepaalde procentuele aandelen der met filmvoorstellingen behaalde recettes en aangezien deze ontvangsten aan entreegelden naar plaats en tijd zeer veelvuldig onderscheiden ontstaan en dienovereenkomstig in de administratieve vastleggingen der verantwoordingsplichtige exploitanten een plaats dienen te krijgen, zijn de recette-controles van het afgelopen jaar wederom hoofdzakelijk uitgevoerd als onderzoekingen van bioscoopadministraties waarbij de toetsing der verantwoor dingen van verkrijging en verkoop van geldige entreebewijzen centraal heeft gestaan. Gedurende het verslagjaar zijn 308 (304 in 1966) van zodanige administratieve controles door de dienst ingesteld, waarbij zonder uitzondering per onderzochte bioscoop, voor een controletijdvak van minstens 52 speelweken, de identiteit vast gesteld werd van verkrijgingen èn gezamenlijke verantwoordingen der geldige entree bewijzen, Als gevolg van accuratessefouten in de geverifieerde becijferingen resul teerden voor 24 bioscopen naheffingen bij de desbetreffende exploitanten terzake van filmhuur en Bondbijdragen. Teneinde het eventuele gebruik van ongeldige entreebewijzen bij filmvoorstellingen te voorkomen c.q. te achterhalen, zijn als aanvullende controlemaatregel van de controleurs bezocht, waarbij onderzoek naar de werking van de interne organisatie rond de entreebewijsverstrekking mede tot de opdracht van de controleurs be hoorde. Bij geen dezer zaalcontroles - uiteraard zonder voorafgaande verwittiging van de betrokken bioscoopexploitanten ingesteld - waren overigens onregelmatig heden van enige aard aan de orde, zodat kon worden volstaan met het geven in enkele voorkomende gevallen van aanwijzingen voor het doen bewaren der inge nomen contrölestroken van verstrekte entreebewijzen tot na de afloop der des betreffende filmvoorstelling. Technische controledienst Er werden in 1967 405 technische controles ingesteld, tegen 448 in 1966. Ten behoeve van het foto-archief zijn dit jaar 21 opnamen aan de reeds bestaande 331 toegevoegd. Het aantal controles was kleiner dan in het voorgaande jaar wegens de vele extra werkzaamheden, verbonden aan de Filmweek in Arnhem. 53 Gedurende het verslagjaar is in 49 gevallen speciale aandacht besteed aan licht- of geluidsproblemen en waren 78 controles gewijd aan andere afwijkingen in projectie-installaties, alsmede aan adviezen inzake nieuwbouw, verbouwings- of restauratiewerkzaamheden, benevens aan automatisering. Ook ditmaal moet weer worden gerapporteerd, dat de technische inspecteur zich in 42 (28) gevallen, ondanks voorafgaande aankondiging, tevergeefs aan de betrokken bioscoop ver voegde, hetgeen nodeloos tijd- en geldverlies betekent. Tenslotte nog de vermelding dat in 87 (45) ons bekende gevallen gedurende het verslagjaar direct of indirect als gevolg van gegeven adviezen verbeteringen tot stand kwamen in de outillage van bioscopen. In 60 gevallen hadden deze ver beteringen betrekking op de projectie-installatie, de beeld- of geluidskwaliteit, in 10 gevallen op kleine en in 17 gevallen op belangrijke verbeteringen aan de inrichting van zaal- en nevenruimten.

Jaarverslagen | 1967 | | pagina 53