N.T.S.-PROGRAMMA „PREMIERE" Het programma, dat de N.T.S'. sedert het najaar van 1966 op dinsdagavond om de veertien dagen via het tweede televisienet wijdde aan de hoofdfilms, die in première zouden worden vertoond, vond bij onze le den geen onverdeelde instemming. Men had nogal wat kritiek op samenstelling en pre sentatie van het programma. In de zomer van het verslagjaar is het programma om heel andere redenen gestaakt. Wat er sinds dien voor in de plaats is gekomen een algemene rubriek, waarin ook enige aandacht aan film wordt gewijd voldoet naar onze mening nog minder aan hetgeen men zich oorspronkelijk voor ogen had gesteld en dat eenvoudig neerkwam op ruime voorlichting over de programma's der bioscopen, gericht op het grote publiek, waarbij meer de na druk op ontspanning en uitgaan zou vallen dan op exclusieve specialiteiten voor cine fielen. FILMWEEK ARNHEM Mede op aandrang van het Bestuur hebben onze leden voorzover dat in hun vermogen lag volledige medewerking verleend aan het welslagen van de Filmweek Arnhem door het beschikbaar stellen van het nodige film materiaal. Zij waren daarbij, zoals ook bij vorige gelegenheden is gebleken, min of meer gehandicapt enerzijds door reservering van films door de producenten voor buiten landse festivals, anderzijds door pretenties van sommige premièretheaterexploitanten elders. Het Bestuur heeft zich nader in deze materie verdiept met de bedoeling tijdig wensen en verlangens kenbaar te maken ten aanzien van de volgende Filmweek. CONTACTDAGEN AFDELING HET ZUIDEN Het Bestuur van de Afdeling Het Zuiden heeft in het verslagjaar het initiatief ontwik keld om op gezette tijden contactdagen voor de leden van deze afdeling te organiseren gecombineerd met tradeshows en een regio nale filmbeurs. Het vroeg daartoe de steun van ons Bestuur om onze leden op te wek ken aan de uitvoering van dit plan medewer king te verlenen. Delegaties van de beide besturen hebben daarover van gedachten gewisseld en het bleek al spoedig, dat volledige overeenstem ming bereikbaar was. Derhalve heeft het Bestuur de leden over de plannen van de Zuidelijke Afdeling ingelicht en hun om de nodige medewerking verzocht, zowel ten aanzien van het geven van speciale tradeshows in Eindhoven als wat het zenden van vertegenwoordigers naar de tezelfder tijd te houden regionale filmbeurs betreft. Er zijn in het verslagjaar twee van die congresdagen in Eindhoven gehouden en wij hebben ons verheugd over de grote be langstelling, welke daarvoor door de leden van de Zuidelijke Afdeling getoond is. Beide keren zijn er van de zijde van onze leden in Eindhoven tradeshows georganiseerd. VACATURE BONDSVOORZITTER In het begin van het verslagjaar zijn er in bestuurs- en ledenvergaderingen van onze Afdeling vele beraadslagingen geweest over de moeilijkheden, die zich ten aanzien van de vervulling van de vacature van Bonds voorzitter, ontstaan door het aftreden van de heer Joh. Miedema, hebben voorgedaan. Het standpunt dat onze afdeling tegenover een der als candidaat genoemde personen heeft bepaald, is daarop kenbaar gemaakt aan de Afdelingsraad. Tenslotte heeft onze Afdeling zich accoord verklaard met het voorstel van het Hoofd bestuur om de plaats van Bondsvoorzitter met het oog op de plannen tot herstructu rering van onze organisatie voorlopig onver vuld te laten. HERSTRUCTURERING Het Bestuur heeft zich in het algemeen ac coord verklaard met de voornaamste grond slagen van het rapport van de commissie, die door het Hoofdbestuur was belast met de bestudering van plannen tot herstructu rering van de Bond. SANERINGSPOGING In het vorig jaarverslag is melding gemaakt van een poging om een bioscoopexploitant in Amsterdam, die in grote moeilijkheden verkeerde, bij te staan. Mede op aandrang van het Bestuur werd bedoelde exploitant weer geschikt filmmateriaal geleverd. Er werd ook een crediteurenvergadering belegd, waarbij een aflossingsregeling voor de open staande schuld werd tot stand gebracht. Aanvankelijk heeft voormelde exploitant deze regeling ook uitgevoerd, maar later ontstonden er nieuwe complicaties, waardoor hij genoodzaakt was tijdelijk stopzetting der afbetaling te vragen. Dat werd hem toege staan. Hoewel zijn resultaten in het verslag jaar zijn verbeterd, kon hij de afbetalingen nog niet hervatten.

Jaarverslagen | 1967 | | pagina 61