In deze vergadering zijn voorts mededelin gen gedaan op het gebied van de televisie reclame, van de vorderingen die de daartoe benoemde Commissie heeft gemaakt bij de wijziging van het R.V.D.-contract, van re gelingen die de Nederlandsche Vereeniging van Bioscoopreclame-Exploitanten heeft ge troffen om ook de vertoning van zeer korte reclamefilms in de bioscopen mogelijk te maken, van besprekingen met de Voorlich- tings Sociëteit Amsterdam om te komen tot een manifestatie op het gebied van de op- drachtfilms en van de plannen van de Com missie Afdelingsfonds om de propaganda- brochure op korte termijn te gaan versprei den. Tenslotte werd op grond van een aan tal denkbeelden van de heer P. H. Frank- further een Ideeën Commissie benoemd, bestaande uit de heren P. H. Frankfurther, M. M. Chanowski, R. J. Meijer en L. Claassen, Secretaris. Deze Commissie zal het Bestuur adviseren onder andere op het gebied van activiteiten die in de public- relationssfeer liggen. Daar het tevens wenselijk werd geoordeeld de bestaande uniforme contracten onder andere voor filmmedewerkers, alsmede de Leveringsvoorwaarden, op korte termijn onder de loupe te nemen werd besloten dat de leden die thans deel uitmaken van de R.V.D.-Commissie, zich na beëindiging van hun oorspronkelijke taak ook met het voorbereidende werk op dit gebied zullen belasten; de heer C. ter Linden verklaarde zich bereid voor dit doel te zijner tijd tot de commissie toe te treden. Hij werd aldus benoemd. BESTU U RSWERKZA AMHEDEN Er zijn in het verslagjaar evenals in 1966 12 Bestuursvergaderingen gehouden. Op voordracht van het Bestuur zijn door het Hoofdbestuur op de Lijst van Geen Be zwaar geplaatst: Cineteam Filmproduktie, 's-Gravenhage; de heer W. Gomes, Soest- dijk; Zimmerman Film, Amsterdam; Walt Verwey Producties, Amsterdam en Film productie Centrum N.V., Amsterdam. Op de uit 1966 daterende aanvragen van Paul Huf Film Associates N.V., Amsterdam; Televisie Realisatie Trebert CV., Amster dam en Parnasse-Produkties, Amsterdam werd in 1967 door het Hoofdbestuur gun stig beslist. De aanvrage van Dutch Film Unit, Amsterdam, die uit 1966 dateert, werd overeenkomstig een advies van het Bestuur in 1967 ingetrokken, evenals aanvragen van Safari Filmproductie N.V., Hilvarenbeek en de heer B. Langestraat, Amsterdam, die in 1967 werden ingediend. Op aanvragen van Benny Vreden Producties en van het Recla mebureau Aeron is door het Bestuur af wijzend beslist. Een aanvrage van Rob du Mée/Parkfilm N.V. en van Cartouche Film productie N.V. werd in de loop van het jaar omgezet in een aanvrage ter verkrijging van het lidmaatschap bij de Commissie Nieuwe Zaken. Op eerstgenoemde aanvrage werd door het Bestuur een afwijzend advies uit gebracht, doch op deze aanvrage was per het einde van het verslagjaar nog niet be slist. Cartouche Filmproductie N.V. daaren tegen is overeenkomstig een gunstig advies van het Bestuur tot het lidmaatschap toege laten. Verder kwamen nog aanvragen binnen van Rob Houwer Film Holland N.V., van Gamma Films N.V. en een hernieuwde aan vrage van Film Group One. Aan Rob Houwer Film Holland N.V. werd geadvi seerd het lidmaatschap aan te vragen en op de beide andere aanvragen was per het einde van het verslagjaar nog niet beslist. Ook in 1967 moest het Bestuur weer veel tijd besteden aan de regeling van de film verzekeringen. Ondanks alle pogingen die op dit terrein zijn ondernomen, bleef de gang van zaken onbevredigend, met dien verstande dat slechts een klein deel van de geproduceerde films werd verzekerd. Ge zien het gecompliceerde en tijdrovende ka rakter van deze materie benoemde het Be stuur in de tweede helft van het verslag jaar een verzekeringscommissie, bestaande uit de heren Y. Brusse, D. J. Verwey en R. H. F. L Wubbe, die hem op dit terrein terzijde kon staan. De commissie verga derde in 1967 tweemaal en pleegde onder andere overleg met vertegenwoordigers van het Bureau voor Filmverzekeringen. Het Bestuur benoemde voorts een com missie die zich zou gaan bezighouden met het uitwerken van voorstellen tot wijziging van het R.V.D.-contract. In deze commis sie hadden zitting de heer Y. Brusse en Mejuffrouw Mr C. W. v.d. Berg namens de Afdeling, alsmede namens de N.B.F., waar mede op dit gebied wordt samengewerkt, Mr J. C. F. Pons en de heer J. S. Nieu- wenhuis. Als Secretaris trad de Administra teur op. Deze commissie kwam in het ver slagjaar vier maal bijeen en pleegde over leg met vertegenwoordigers van de Rijks voorlichtingsdienst en van het Ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk. Per het einde van het jaar waren de ontwerpen voor een nieuw R.V.D.-con tract vrijwel gereed, zodat deze in de loop van het volgend jaar in de vorm van voor stellen aan het Bestuur voorgelegd kunnen worden. 65

Jaarverslagen | 1967 | | pagina 64