70 leden konden zich hiermede verenigen, voor al ook met het voorstel tot benoeming van de heer Joh. Miedema als ere-lid van de Bond. Het Bestuur herbenoemde het periodiek aftredende lid van de Afdelingsraad, de heer W. K. G. van Royen, en en benoemde tot nieuwe Bestuursleden der Stichting Bio-Va- cantieoord naast de zittinghebbende bestuur ders, de heren C. J. Blad, directeur onder andere van de N.V. Cineac te Amsterdam, R. Nassette, directeur van de N.V. Astra Film Mij te Arnhem en J. Santé Thedinga, directeur van Thedinga's Maatschappij tot Exploitatie van Bioscopen N.V. te Zutphen. In de derde en laatste ledenvergadering van het afgelopen jaar, gehouden op 17 novem ber, werden de consequenties besproken van de aangekondigde opheffing der vermakelijk- heidsbelasting en de wenselijkheid, dat van Bondswege tijdig maatregelen zouden wor den getroffen om te komen tot een vervan ging van de officiële controle op de verkoop van entreebewijzen, zoals die door de ge meenten werd uitgeoefend. De Bondsdirecteur somde een aantal punten op, die reeds de aandacht van het Hoofdbe stuur hadden en verklaarde, dat in de toe komst een nieuw systeem van kaartverkoop zal moeten worden ingevoerd via de centrale levering door een of twee erkende drukke rijen van speciaal genummerde kaarten, zulks onder supervisie van het Bondsbureau. Aan de leden werden in deze vergadering nadere mededelingen gedaan aangaande de plannen tot herziening van de Bondsstruc tuur, hierop neerkomende, dat het Hoofd bestuur snelle vorderingen maakte met het ontwerpen van nieuwe Statuten, Algemeen Bondsreglement en afdelingsreglementen op basis van dit rapport en dat de leden zouden mogen verwachten, dat deze ontwerpen nog in het verslagjaar zouden worden ver zonden. Deze toezegging is volkomen ge stand gedaan. Het Bestuur verheelt zich niet, dat het ontwerpen van nieuwe Statuten en reglementen, zoals die aan de leden zijn toegezonden, een zeer zware taak moet zijn geweest, vooral omdat dit is geschied op bijzonder korte termijn. Onze afdelingsleden zullen in het begin van het nieuwe jaar reeds voor de verantwoordelijke taak staan, deze stukken serieus te bestuderen en in verschil lende vergaderingen te bespreken. De Af deling Amsterdam ziet met interesse de lang verbeide modernisering van de Bondsstruc tuur tegemoet. Zij verwacht daarvan in het bijzonder een intensiever en vruchtbaarder organisatorisch contact in het algemeen en van de drie grote steden in het bijzonder. Voorts werd aan de ledenvergadering mede gedeeld, dat hoewel de Afdelingsraad gerui me tijd geleden besloot de aanvaarding van het nieuwe prijzensysteem voor de vertoning van reclamefilms (elf cent per meter per honderd werkelijke bezoekers) aan te beve len bij de afdelingen, naderhand bleek, dat verscheidene grote theaterondernemers nog steeds een afwijzend standpunt innamen. Zij gevoelden zich namelijk niet zeker met betrekking tot de toekomstige ontwikkeling en het behoud van hun aandeel uit het totaal van de te vertonen films. In dit opzicht wensten zij een garantie. Na een onderhoud van de gezamenlijke grote ondernemingen, waaronder Tuschinski, City, Cineac, Calypso en andere daarmee verbonden ondernemers, werd volledige overeenstemming bereikt, met dien verstande, dat het hiervoor bedoel de systeem ingaande 4 januari 1963 zou worden ingevoerd. Hieraan was van de zijde der bioscoopon dernemers de voorwaarde verbonden dat de toepassing van andere projectiereclamesyste- men dan de bestaande vrij zou moeten wor den gelaten en dat voorts de mogelijkheid zou moeten worden geopend om reclame spots in de een of andere vorm eveneens in de bioscopen te vertonen. De reclame-exploitanten hebben deze voor waarde aanvaard, zodat ook in dit opzicht een moeilijk probleem door overleg tot op lossing kon worden gebracht. Van Bestuurszijde werden de leden per cir culaire nader ingelicht ten aanzien van de voorgenomen verhoging van de aansluitkos ten op het centrale brandalarmstelsel der gemeente, verder met betrekking tot de ver hoging van de belastingvrije grens voor bespreek- en garderobegelden, alsmede ten aanzien van de regeling der voorstellingen op, en de advertenties voor de feestdagen in december en januari. In de voorafgaande ledenvergadering was reeds besloten ten aanzien van de feestdagen dezelfde gedrags lijn te volgen als andere jaren. Voorts werden de leden in kennis gesteld van de mogelijkheid tot het plaatsen van bioscoopannonces in de Volkskrant tegen tarieven, die in overeenstemming zouden zijn met de oplage van dat blad in Amster dam. Van 26 januari tot en met 23 februari werd in het Kriterion Theater voor de derde maal een festival van studentenfilms gehouden onder de naam „Cinestud". De slotavond, die gepaard ging met feestelijkheden, vond plaats in het Hallen Theater. Aldaar werden door Dr J. Hulsker, Directeur-Generaal voor Culturele Zaken van het Ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, prijzen uitgereikt. Van Bondswege

Jaarverslagen | 1967 | | pagina 69