Afdeling Het Zuiden Afdeling Het Westen Opleiding technisch bioscooppersoneel In het afgelopen jaar heeft onze afdeling het verlies moeten dragen van enkele pro minente leden, die jaren lang hun stempel op onze afdeling hebben gedrukt, t.w. de heren M. Desmet, Eindhoven, J. F. de Nijs, Breda en P. Vink Sr. Venlo, en verder de heer A. v. Bergen, Roermond. De grote belangstelling van de leden bij de teraarde- bestellingen getuigt van de grote waardering die voor genoemde personen bestaat. Niet alleen door overlijden, maar ook door opheffing van zaken dunde het ledental. Opgeheven werden o.a. Veron-theater, Nuth; Royal-theater Thora; Parisien Uden; Kath. Leven Rijen; Victoria-theater Made. Geopend werden: Studio M-theater, Eind hoven en Gemeenschapshuis de Schouw, Uden. De voorgenomen reorganisatie van de Bond heeft alle tijd en energie gevorderd en de strijd voor betere en redelijke huurvoorwaar- den van films en vertoningsdata op de ach tergrond gedrongen. De hoopvolle tijding van het opheffen van de vermakelijkheids- belasting heeft het aanvankelijke optimisme weer enigszins teniet gedaan door de ver wachting van een zware omzetbelasting en andere heffingen. Moge het Hoofdbestuur de kracht en de wijsheid vinden om na de reorganisatie het gehele bestel van lasten, huurvoorwaarden en vertoningsdata in evenredigheid naar draagkracht en billijkheid voor de diverse categorieën van bioscopen te herzien, in het belang van het gehele bioscoopbestel. Onder leiding van het actieve bestuurslid P. Vink werd dit jaar een begin gemaakt met het organiseren van Contactdagen. De beide gehouden dagen mogen door de grote belangstelling als een succes worden aange merkt. Door het overlijden van de heer J. de Nijs werd de heer A. C. M. Heuvers, Oss tot bestuurslid gekozen en de heer C. Geerts, Breda tot secretaris benoemd. Tevens werd de heer C. Geerts als lid van de Afdelings- raad gekozen. Een belangrijke gebeurtenis voor onze af deling was ook de opheffing van de K.F.C.- keuring, waardoor voor het gehele land de zelfde keuringsnormen gelden. Het afgelopen jaar heeft de zorgen van onze leden niet verminderd, moge in het komende jaar een lichtpuntje aan de horizon opdagen. C. Geerts, secretaris De afdeling het Westen kwam in het afge lopen jaar slechts tweemaal bijeen. Met zo'n geringe opkomst der leden heeft meer ver gaderen totaal geen zin. Door het tussentijds aftreden van de heer E. J. Weier werd de heer Van Praag gekozen als penningmeester. De candidaatstelling voor de vacature van Voorzitter van de N.B.B, heeft in onze af deling niet veel moeilijkheden veroorzaakt. Met grote meerderheid der stemmen kwam de heer R. Uges als enige voor ons accep tabele candidaat uit de bus. Ook werd de motie van het Hoofdbestuur, om voorlopig geen Voorzitter te kiezen, doch om artikel 19 te hanteren door de afdeling weggestemd, 3 voor de motie en 11 tegen de motie, het heeft echter niet mogen baten. H. W. M. JANSSEN. secretaris 75 Het gemiddelde aantal cursisten per maand bedroeg in dit verslagjaar 64 tegen 75 in het voorafgaande jaar en het aantal nieuwe operateurs liep terug van 88 in de periode 1965/1966 tot 56 in de lopende periode. Deze algemene teruggang zou in verband gebracht kunnen worden met het verdwij nen van een aantal bioscopen, maar het kan ook een toevallig verschijnsel zijn, aange zien de gemiddelden in de afgelopen jaren steeds tamelijk constant zijn gebleven. BESTUUR Gedurende het verslagjaar werd één Be stuursvergadering gehouden en wel op 3 februari 1967. Behalve de gebruikelijke jaar stukken, werd de vraag behandeld of het wenselijk zou zijn van jaar tot jaar een

Jaarverslagen | 1967 | | pagina 74