kleine commissie te benoemen ter vaststel ling van de examenopgaven. Nadat deze vraag bevestigend was beantwoord, werden voor de eerste maal tot leden van deze commissie benoemd de heren J. B. Berman, E. F. Henny, J. H. van Peursem en L. Claassen, Secretaris. Verder is besloten om nu de installatievoor schriften N 1010 zijn vervangen door de uitgave NEN 1010, waarin diverse verande ringen ten opzichte van de vroegere situatie zijn opgenomen, ook de lessen van het vak Voorschriften Electrotechniek aan de ge wijzigde situatie aan te passen. De heer P. H. A. Lankester heeft zich bereid verklaard zich hiermede te belasten. Tenslotte is nog besloten om nu de nodige ervaring is opgedaan met het gebruik van 70 mm-films in de naaste toekomst de Redactiecommissie bijeen te laten komen, teneinde het Handboek op dit punt aan te vullen. Hetzelfde zal geschieden ten op zichte van de automatisering der cabine installaties, aangezien veel tekenen er op wijzen dat na een aarzelend begin, in de ko mende jaren verschillende bioscopen geau tomatiseerd zullen worden. Het Hoofdbestuur van de Nederlandsche Bioscoop-Bond heeft de gezamenlijke Be stuursleden herbenoemd, zodat het Bestuur bleef samengesteld uit de heren W. F. Dub- beldeman, Voorzitter; E. F. W. Trijssenaar, Penningmeester; L. Claassen, Secretaris; J. J. Arens, O. P. Besseling, F. van der Hey- den, H. P. J. van der Hilst,, D. Meen- horst en E. J. Weier. SCHRIFTELIJKE CURSUSSEN Zoals gewoonlijk begon in september van het verslagjaar een nieuwe cursus, die slechts 13 deelnemers telde, waaronder 6 cursisten die zich wilden bekwamen voor het examen ter verkrijging van het Practijk Certificaat. Dit aantal was per eind decem ber gestegen tot 25, waaronder 10 candi- daten voor het Practijk Certificaat. Na het afvallen van laatstbedoelde candidaten rest ten er per einde van het verslagjaar nog 15 cursisten. In januari 1967 begon een vol gende cursus, waarvan het aantal deelne mers 10 bedroeg, hetgeen hoger was dan anders. Per het einde van het verslagjaar was dit aantal gestegen tot 16, waarvan 5 cursisten zich voorbereidden op het examen ter verkrijging van het Practijk Certificaat. Er liepen nog 4 oudere cursussen, waarvan er 2 in 1967 zijn voltooid. Het maximum aantal cursisten bedroeg in januari 80 (85) en aan het einde van het versdagjaar 47 (49). Als correctoren traden wederom op de he ren J. H. van Peursem, P. H. A. Lankester en Th. Wertwijn, verbonden aan de Electro- technische School te Amsterdam, terwijl het practijkgedeelte, waaronder de Brandbevei ligingsvoorschriften, werd verzorgd door de Secretaris. Met de betrokkenen werd, zoals steeds, op prettige wijze samengewerkt en er deden zich geen bijzonderheden voor die in dit verslag gerapporteerd zouden moeten wor den. EXAMENS Op 27 en 28 juni werd te Amsterdam het schriftelijke examen afgenomen, waarna de mondelinge examens volgden op 15 en 16 augustus, eveneens te Amsterdam. Op laatst genoemde data vonden tevens de examens ter verkrijging van het Practijk Certificaat plaats. Er zijn 3 tussentijdse examens gehouden, te weten 2 in Den Haag en 1 in Groningen, waarbij in totaal 15 candidaten zijn ge ëxamineerd. Van de 15 geëxamineerde ope rateurs slaagden er 12 en werden er 2 voor één of beide vakken afgewezen en 1 can- didaat is niet verschenen. Het aantal candidaten voor het jaarlijkse operateursexamen was lager dan in 1966, namelijk 62 tegen 74. Met inbegrip van de tussentijdse examens bedragen de totalen aldus 77 tegen 88. Het aantal aanmeldin gen voor het examen ter verkrijging van het Diploma A of B bedroeg 41 (46) en voor het examen ter verkrijging van het Practijk Certificaat 21 (28). De examenresultaten waren ditmaal over het algemeen in vergelijking met voorgaande jaren gunstig te noemen, waarbij mogelijk mede in aanmerking kan worden genomen dat de eerder in dit verslag bedoelde com missie die de examenopgaven vaststelde, zich zoveel mogelijk op de practijk heeft gericht. Uit de hieronder opgenomen algemene overzichten blijken de resultaten per vak ten opzichte van het voorgaande jaar en voor wat betreft de schriftelijke examens over een reeks van jaren.

Jaarverslagen | 1967 | | pagina 75