Karin Feddersen en Günther Ungeheuer in ,,De Blanke Slavin" van regisseur R. Daalder (première op 13 november 1969). HET PRODUCTIEFONDS VOOR NEDERLANDSE FILMS Evenals in de voorafgaande twee jaar werd het bestuur gevormd door Dr. J. Huls- ker, voorzitter, directeur-generaal voor culturele zaken van het Ministerie van Cul tuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, Prof. Dr. Ph. J. Idenburg, voorzitter van de Raad voor de Kunst, beiden zitting hebbende voor het Ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, J. G. J. Bosman, secretaris, G. J. H. Dujardin en M. Gerschtanowitz, zitting hebbende voor de Nederlandse Bioscoopbond. Het bestuur kwam ter behandeling van de verschillende aanvragen, die ditmaal zeer gespreid over het jaar werden ingediend, viermaal bijeen. Behalve met verzoeken om belangrijke medefinanciering van de productiekosten en met verzoeken om een zodanige financiële steun ten behoeve van het uitwer ken van een scenario/draaiboek, dat de schrijver hetzij auteur, hetzij filmer zich gedurende enige tijd bij uitsluiting van andere werkzaamheid aan het schrij ven van het script kon wijden, werd het bestuur in toenemende mate geconfron teerd met verzoeken om een bepaald voorschot ter financiering van verdergaande voorbereidingskosten dan in het uitwerken van een scenario/draaiboek besloten ligt. Het bestuur heeft deze ontwikkeling, gezien de constellatie op het punt van de Nederlandse filmproductie, uit een oogpunt van het bevorderen van de Nederland se speelfilmproductie gestimuleerd. Het heeft dit jaar een vijftal projecten realiseringskansen gegeven door een voor schot ter financiering van nader bepaalde aanloopkosten waaronder het uit- :»wfe;«S»ï^363sSS

Jaarverslagen | 1969 | | pagina 14