Technische Commissie Arbitrage De Commissie was evenals in 1968 samengesteld uit de heren: D. J. van Leen, Voorzitter; O. P. Besseling, Th. Cornelissen, G. J. H. Dujardin, J. J. L. Gielisse, D. Siem, H. W. Hagenberg, secretaris en L. Claassen, plaatsvervangend secretaris. In 1969 behoefde de Commissie niet bijeen te komen. De lopende technische aan gelegenheden waren, evenals voorheen, in handen van de technische dienst van het Bondsbureau. Daarover wordt onder het hoofd Bondsbureau elders in dit verslag gerapporteerd. De kwestie der wijziging van de brandbeveiligingsvoorschriften voor bioscopen die een cabine-automaat gebruiken, welke aangelegenheid in 1968 door de Technische Commissie bij de Rijksbrandweerinspectie aanhangig was gemaakt, kreeg in 1969 haar beslag. De nieuwe regeling komt erop neer, dat in bio scopen als bovenbedoeld geen operateur permanent in het gebouw waarin de bio scoop is gevestigd, aanwezig behoeft te zijn, mits ervoor wordt gezorgd, dat er bij afwezigheid van de operateur wel iemand anders aanwezig is die een redelijke alge mene kennis heeft van de brandveiligheidsbepalingen. De kwestie van de filmrapporten vereiste in de loop van het jaar nog het nodige toezicht, maar dit kwam te vervallen toen overeenkomstig een voorstel van het Hoofdbestuur door de Bondsraad werd besloten het desbetreffende reglement niet te verlengen. Op het gebied van de kleefbandlassen zijn geen verdere stappen ondernomen, na dat een pers op de markt was gekomen waarmede de zogenaamde kartellassen ge maakt kunnen worden. Deze las voldoet aan de te stellen eisen, mits het juiste kleefband wordt gebruikt. Met het in het leven roepen van een speciale technische dienst voor noodgevallen is in 1969 als gevolg van de daaraan verbonden problematiek, geen voortgang ge maakt. Tenslotte kan nog worden vermeld, dat het aantal 70mm-theaters gehandhaafd bleef op 38. Het aantal bioscopen dat is uitgerust voor de vertoning van 35mm films met magnetisch geluid, steeg met 2 tot 71 (in het Jaarverslag 1968 is abusie velijk vermeld 79, hetgeen moest zijn 69). In dit aantal van 71 zijn de 38 70mm- bioscopen begrepen. AUTOMATISERING Nu de gehele of gedeeltelijke automatisering van projectie-installaties na een zeer gelei delijke ontwikkeling gedurende de afgelopen jaren, in 1969 goed op gang is gekomen, dient daarover in deze rubriek het nodige te worden gerapporteerd. Er zijn 20 bioscopen volledig geautomatiseerd en 9 bioscopen zijn uitgerust met half-automa tische installaties. In 15 andere bioscopen zijn plannen om te komen tot volledige automatise ring, in een gevorderde staat van voorbereiding. COMMISSIE VAN GESCHILLEN Drie leden der Commissie van Geschillen moesten dit jaar vervangen worden. De heer H. Zondervan uit Leeuwarden trad af en de heer P. J. N. R. Ooms werd be noemd tot lid van de Raad van Beroep. Door een verandering van positie kon de heer W. Hulshoff Pol niet langer lid van de Commissie blijven. Als nieuwe leden werden benoemd de heren W. J. F. van Ewijk te Amsterdam, J. van Willigen te Zandvoort en Jan Miedema te Sneek. De heer C. van Willigen uit Wassenaar bleef Voorzitter, de heer J. de Wilde uit Amsterdam plaatsvervangend Voorzitter en de heer H. W. Hagenberg Secretaris.

Jaarverslagen | 1969 | | pagina 21