De wethouder van Financiën en Kunstzaken te Rotterdam, drs J. Reehorst opende op 26 maart het fraaie nieuwe Calypso Theater aan de Mauritsweg te Rotterdam. het exploiteren van een permanente bioscoop-B in Gebouw Actania aldaar; aan de N.V. Bioscoopmaatschappij Palace te Maastricht tot het exploiteren van een twee de permanente bioscoop-A in het pand van de Cinema Royal; aan de N.V. Royal Film te 's-Gravenhage, tot het exploiteren van een tweetal nieuwe permanente bioscopen-A, te vestigen in de bij het Hollywood Theater te 's-Gravenhage be horende nevenruimten, alsmede aan de CV. Desmets Bioscoopexploitatie te Am sterdam tot het exploiteren van een bioscoop-A in een daartoe te verbouwen foyer-ruimte van Theater Desmet aldaar. Over laatstgenoemd geval kon pas worden beslist, nadat uitgebreide inlichtingen waren ingewonnen over de technische outillage, o.a. verband houdende met het projecteren via een spiegelconstructie. Een aanvraag van bijzondere aard was wel die van de Firma Refion, exploitante van een reizende bioscoop. Deze firma had voorbereidingen getroffen tot het gaan exploiteren van een permanente bioscoop-A in de vorm van een zogenaamd drive- in theater te Drouwen, in de gemeente Borger, gelegen ongeveer halverwege Assen en Emmen in de provincie Drente. De Commissie achtte het voor een juiste kijk op deze exploitatievorm gewenst, een delegatie af te vaardigen naar de „Autokino" te Köln-Pulheim, alsmede naar Drouwen, waar de autobios ,,d'Oale Woag" op het terrein van het gelijknamige café-restaurant en ontspanningscentrum zou worden gevestigd. De Voorzitter, de Commissieleden L. J. Paerl en M. J. W. Peters alsmede de Se cretaris hebben derhalve een studiebezoek gebracht, zowel aan Keulen als aan Drouwen, waardoor zij in staat waren een vergelijking te trekken tussen beide be drijven, vermits Refion haar bioscoop reeds had gestart als onderdeel van haar reizende bioscoop. De Commissie kwam tot de conclusie dat in Drouwen nog een

Jaarverslagen | 1969 | | pagina 24