(verplaatsing Royal), Calypso te Rotterdam, Metro Bio te Nijmegen (verplaatsing Corso), Royal I te Maastricht, Royal op Zolder te 's-Gravenhage en Ciné D te Amsterdam. De inschrijving van de Autobios d'Oale Woag te Drouwen werd aan gehouden tot het volgende jaar. Ingeschreven werd voorts de permanente bioscoop-B Actania te Midsland (Gem. Terschelling). Uitgeschreven werden zestien permanente bioscopen-A: Centrum - Zaandijk; Royal - Geleen; Hollandia - Valkenburg; Luxor - Lisse; Modern - Eysden; Max- will- Paterswolde; Terborgse - Terborg; Luxor - Sittard; Concordia - Bilthoven; Tivoli - Den Helder (Molenstraat), Odeon - Amsterdam; Corso - Nijmegen; Metro - Susteren; Luxor - Hoensbroek; Lumière - Laren; Harmonie - Maarssen. Voorts werden geschrapt tien permanente bioscopen-B: Cinema - Lobith; Zaal Goes - Hilvarenbeek; Nova - Swalmen; Astra - Asten; Lion - Beneden Leeuwen; Jeugdhoeve - 's-Heerenhoek; Campina - Bergeyk; Odeon - Monster, Nova - Budel, Union - Didam. Het aantal bioscopen daalde derhalve met 17 (opgeheven 26, minus 9 nieuwe ves tigingen inclusief Drouwen). Per 1 januari 1970 bedroeg het aantal ingeschreven permanente bioscopen 434 (exclusief Drouwen). Hierbij moet opnieuw in aanmerking worden genomen, dat ook aan het eind van dit verslagjaar rond 25 bioscopen, hoewel niet officieel opge heven, langdurig waren gesloten, zodat zij merendeels op de nominatie staan voor uitschrijving. De feitelijke situatie was dus per 1 januari 1970 deze, dat ±410 bioscopen in bedrijf waren. Uitgeschreven werden de reizende bioscopen S.O.S. Film te Amsterdam, Meyers Bioscoopexploitatie te Middelharnis en Excelsior te Rotterdam, zodat het aantal reizende bioscopen verminderde tot 14. Bovendien zijn van deze 14 zaken nog drie bedrijven de laatste tijd niet meer actief, zodat op een verdere daling in het komen de jaar moet worden gerekend. Als nieuwe filmproducenten werden ingeschreven: Paul Huf Film Associaties N.V. te Amsterdam en Rob Houwer Film Holland N.V. te 's-Gravenhage, waardoor het aantal producenten toenam tot 42. Ingeschreven werd voorts een laboratorium (bedrijfstak c) van de heer A. Haan stra te Laren, waardoor het aantal laboratoria toenam tot 12. Het laboratorium voor het exploiteren van een filmstudio van de N.V. Filmfabriek Profilti werd ver plaatst van 's-Gravenhage naar Hilversum, hetgeen tevens een uitbreiding van de bedrijfsruimte betekende. In het aantal van 37 filmverhuurkantoren kwam ook in dit verslagjaar geen veran dering. Het Hoofdbestuur verleende voorts toestemming voor de verplaatsing van de Bio scoop Corso te Nijmegen naar het gebouw van het voormalige Asta Theater aldaar. Aan 15 aanvragers verleende het toestemming tot het overnemen en voortzetten van in totaal 19 bioscoopexploitaties. HET AANTAL LEDEN EN ZAKEN In dit hoofdstuk is opgenomen een overzicht van de aantallen zaken op 1 januari 1970 en de vergelijkende cijfers in de voorafgaande tien jaren. In 1969 werden tot de Bond toegelaten 18 nieuwe leden. Wegens verlies der ver eisten of door overlijden vervielen van het Bondslidmaatschap 25 leden. Op 1 ja nuari 1970 had de Bond een ledenaantal van 334 met een zakentotaal van 539. Er

Jaarverslagen | 1969 | | pagina 26