ging van het bestaande Reglement Recette-controle. Bovendien hebben het Re glement Filmvertoning, het Reglement Programmering en het Reglement op de Filmrapporten de aandacht gevraagd. a. Aanvullingsreglement Bcndsvoorwaarden Sedert de wijziging van het Aanvullingsreglement Bondsvoorwaarden op 27 november 1962 waren zowel vanwege de leden-bioscoopexploitanten als van de zijde der leden-filmverhuurders wensen kenbaar gemaakt met betrekking tot een herziening van het stelsel der leveringscondities, vervat in genoemd re glement. De voorwaarden om tot overeenstemming te geraken waren aan vankelijk echter niet aanwezig en het is opmerkelijk, dat eerst na de herstruc turering van de organisatie en de daarmede gepaard gaande verduidelijking der verhoudingen in de onderscheiden bondsorganen, het klimaat gunstig bleek te zijn voor overleg tussen de betrokken bedrij f sgroeperingen. Met de bestudering door het Hoofdbestuur van het vraagstuk der leverings condities, die in het handelsverkeer tussen de leden van zeer grote betekenis zijn, is veel tijd gemoeid gegaan. Daar de leveringscondities nu eenmaal een complex vormen, heeft het Hoofdbestuur ernaar gestreefd aan gerechtvaar digde verlangens van beide bedrijfsgroeperingen tegemoet te komen zonder het evenwicht in de verhouding3n te verbreken. Het voorstel, dat het Hoofd bestuur bij de Bondsraad indiende, hield derhalve alle kenmerken in van een package-deal. Ten aanzien van het systeem der bedrijfsvoorstellingen, waarmede wordt be oogd de z.g. „blind booking" van films tegen te gaan, stelde het Hoofdbestuur voor dit stelsel in overeenstemming te brengen met de praktijk, zoals die de Op 12 december 1969 werd in Leeuwarden een geheel vernieuwd Tivoli Theater aan het publiek opgeleverd.

Jaarverslagen | 1969 | | pagina 29