Bondsbureau geschiedt, zowel ter wille van een juiste recette-controle als ten einde een collectief leveringscontract met de betrokken drukkerij (en) te kun nen afsluiten, hetgeen uiteraard prijsverlagend zal werken. Tot nu toe vormden de Bondsvoorschriften inzake de entreeprijzen samen met bepalingen op het gebied van de recetteadministratie, een onderdeel van het Reglement Recette-controle. Het Hoofdbestuur achtte een aanpassing van dit reglement gewenst, waardoor meer het accent zou worden gelegd op de be doelde nieuwe regeling op het gebied van de toegangsbewijzen. Naar de me ning van het Hoofdbestuur diende van deze gelegenheid tevens gebruik te worden gemaakt om de bepalingen betreffende de recette-boekhouding te herzien en wel in deze zin, dat de voorschriften in kwestie evenzovele hand zame aanwijzingen zouden vormen voor de leden-bioscoopexploitanten. Het Hoofdbestuur diende een desbetreffend voorstel tot vervanging van het Reglement Recette-controle door een nieuw Reglement op de Recette-admini stratie bij de Bondsraad in. Het reglement zou volgens het voorstel in werking moeten treden op de dag, met ingang waarvan de vermakelijkheidsbelasting op bioscopen in ons land zal zijn afgeschaft. Op dat ogenblik zouden de nieu we voorschriften op het gebied van de toegangsbewijzen van kracht dienen te worden, opdat er te dien aanzien geen vacuüm zal optreden. Ook dit voorstel werd uitvoerig in de afdelingen behandeld. Deze behande ling leidde tot de indiening van een aantal amendementen door de Exploi- tantenraad en de Bedrijfsafdeling Filmverhuurders. De amendementen van de Exploitantenraad hadden met name tot strekking de leden-bioscoopexploi tanten niet meer verplichtingen te doen opleggen op het gebied van de toe gangsbewijzen en de recette-administratie dan uit een oogpunt van recette- controle zulks mede in samenhang met de deelgerechtigheid van de leden filmverhuurders in de bioscooprecettes onvermijdelijk moet worden geoor deeld. Het Hoofdbestuur heeft de amendementen van de Exploitantenraad van een gunstig pre-advies voorzien. Hetzelfde gebeurde met een amende ment van de Bedrijfsafdeling Filmverhuurders. Het Hoofdbestuur stond echter afwijzend tegenover een tweetal amendementen van laatstgenoemde afdeling, waarmede werd beoogd het nieuwe reglement op korte termijn in werking te doen treden, zelfs al zou de vermakelijkheidsbelasting op bioscoopvoorstel lingen dan nog niet zijn afgeschaft. In het laatste geval zouden de nieuwe voor schriften inzake het bestellen van toegangsbewijzen volgens het amende ment van de Bedrijfsafdeling Filmverhuurders eerst van kracht worden op het moment dat de belastingafschaffing een feit zou zijn. Het Hoofdbestuur ontraadde dit amendement. Door het in werking treden van het Reglement op de Recetteadministratie zou het Reglement Recette-controle met de daarin opgenomen voorschriften aangaande de gemeentelijke entreebewijzen verval len. Zou men laatstbedoelde voorschriften tijdelijk laten bestaan, dan zouden twee reglementeringen betreffende hetzelfde onderwerp naast elkaar funge ren, hetgeen het Hoofdbestuur om verschillende redenen onjuist voorkwam. De Bondsraad heeft in zijn vergadering van 16 december het voorstel aange nomen met inbegrip van de amendementen, die door het Hoofdbestuur van een gunstig pre-advies waren voorzien. Zoals gezegd zal het reglement niet on middellijk van kracht worden in verband met de omstandigheid, dat het tijd stip van inwerkingtreding is gekoppeld aan de afschaffing van de vermake lijkheidsbelasting op bioscoopvoorstellingen.

Jaarverslagen | 1969 | | pagina 35