c. Reglement Filmvertoning. Het Reglement Filmvertoning, dat ten doel heeft overlading van het filmpro gramma met hoofdfilms te voorkomen door middel van restricties ten aanzien van het aantal per avond, per dag en per speelweek te vertonen films, biedt niettemin voldoende ruimte voor een afwisselende programmering gedurende een speelweek, nog afgezien van de bevoegdheid van het Hoofdbestuur dispen satie van de voorschriften in kwestie te verlenen. Het reglement was laatste lijk door de Ledenraad voor 1968 geprolongeerd. Het Hoofdbestuur oordeelde het nuttig het reglement wederom met een jaar te verlengen en diende een desbetreffend voorstel in. Als gevolg van de re organisatie van de Bond kon dit voorstel eerst op 4 maart 1969 door de Bonds raad in behandeling worden genomen. Dit voorstel, hetwelk derhalve betrek king had op 1969, werd met algemene stemmen aangenomen. Een later in het jaar ingediend voorstel van het Hoofdbestuur tot prolongatie van het Reglement Filmvertoning voor 1970 werd door de Bondsraad op 16 decem ber 1969 aanvaard. d. Reglement Programmering. Evenals het Reglement Filmvertoning was het Reglement Programmering op 31 december 1968 geëxpireerd. Laatstgenoemd reglement houdt het principe in van vrije selectie door de bioscoopexploitant. Dit komt tot uiting in het voor schrift, dat per bioscoop jaarlijks gedurende tenminste 12 weken niet-Ameri kaanse films zullen worden vertoond, alsook in de bepaling, dat een verto ningsovereenkomst slechts op één hoofdfilm betrekking mag hebben. Boven dien is de filmverhuurder verplicht een redelijk bod van een bioscoopexploi tant te accepteren, tenzij de desbetreffende hoofdfilm binnen vier weken na het bod voor vertoning door een andere exploitant in de gemeente in kwestie is verhuurd. Het voorstel van het Hoofdbestuur om het Reglement Programmering voor 1969 te verlengen, werd op 4 maart door de Bondsraad aangenomen. De Raad aanvaardde eveneens het later ingediende voorstel van het Hoofdbestuur om het reglement voor 1970 te prolongeren en wel in zijn vergadering van 16 december. e. Reglement op de Filmrapporten. Het Reglement op de Filmrapporten heeft ten doel te bewerkstelligen, dat men door een sluitend systeem van uniforme controlerapporten op de hoogte kan blijven van de toestand waarin het filmateriaal verkeert. Aldus kan de oorzaak van filmbeschadigingen beter worden opgespoord. Ook is het regle ment van belang met het oog op de behandeling van schadeeisen in het kader van de collectieve kopieverzekering. Ofschoon het reglement een nuttige bijdrage zou kunnen vormen bij het stre ven naar kostenbesparing aan de ene kant en de algehele verbetering van de toestand van het filmateriaal aan de andere kant, had het Hoofdbestuur niet temin de indruk gekregen, dat dit systeem niet zodanig van de grond was ge komen als wenselijk moest worden geacht. Het stelde in verband hiermede met medewerking van het Bestuur van de Bedrijfsafdeling Filmverhuurders een onderzoek in naar de wijze waarop het reglement in de praktijk werkte. Rekening houdende met de mogelijkheid dat dit onderzoek gunstige resultaten te zien zou geven, besloot het Hoofdbestuur met het oog op de expiratie van het reglement eind 1969 in ieder geval een voorstel tot prolongatie voor 1970

Jaarverslagen | 1969 | | pagina 36