De Bedrijfsafdeling Filmverhuurders had een nieuw afdelingsbesluit inzake twee de monopole- en re-issue-rechten vastgesteld. Door de Bedrijfsafdeling Filmpro- duktie waren vastgesteld een Besluit Leveringsvoorwaarden Filmproduktie en een Besluit Leveringsvoorwaarden Filmlaboratoria. Voorts had de Bedrijfsafdeling Filmproduktie besloten een bepaald bedrag over de afdelingsleden om te slaan als bijdrage in het zogenaamde Afdelingsfonds. Naar het oordeel van het Hoofd bestuur voldeden al deze besluiten aan hetgeen hierboven onder a, b en c is ver meld, waarmede zij dus rechtskracht kregen. INTERNATIONALE FILMWEEK ARNHEM De zevende Internationale Filmweek heeft in 1969 te Arnhem plaats gevonden van maandag 6 t/m zaterdag 11 oktober. Het besluit om de filmweek in oktober te houden in plaats van in juni, zoals voorheen gebruikelijk was, is onder meer ge nomen in verband met de vervroeging van de zomervakanties in ons land, als ook teneinde de selectiemogelijkheden te verbeteren, zulks gezien het te verwachten grotere filmaanbod bij de aanvang van het nieuwe seizoen. Met de filmweek is door de organisatoren steeds beoogd periodiek een inzicht te geven in de stand van zaken, internationaal en nationaal, op filmgebied. Zij hebben getracht dit te realiseren door een verantwoorde en representatieve se lectie uit de wereldproduktie, waarbij de verschillende facetten van de film niet alleen als cultureel expressiemiddel, doch ook als recreatie- en communicatie middel aan bod komen. Door daarnaast gespreksmogelijkheden te bieden, door het houden van tentoonstellingen en eventuele andere evenementen is de film week volgens de formule, die vanaf de instelling in 1955 met succes is gehanteerd, in ons land meer dan alleen maar een manifestatie die eens in de twee jaren wordt gehouden. Zij heeft het inslaan van nieuwe wegen op het gebied van de bioscoop exploitatie gestimuleerd en heeft op gelukkige wijze in tal van variaties navolging gekregen. Als verantwoordelijke organiserende instelling fungeerde wederom de Stichting Internationale Filmweek Arnhem, waarin het Rijk, de gemeente Arn hem en de Nederlandse Bioscoopbond samenwerken. Het Stichtingsbestuur werd gevormd door de heren J. G. J. Bosman, voorzitter van de Bond, G. J. van der Molen, hoofd van de Afdeling Film van het Departement van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk en Drs. R. P. M. Voorhoeve, hoofd van de Afdeling Cultu rele Zaken van de Gemeente Arnhem. Voor de financiering is de Stichting aangewe zen op garanties van genoemde partners. De medewerkers en het apparaat van het Bondsbureau werden ook nu weer ter beschikking gesteld van de stichting. De filmselectie geschiedde door een commissie, bestaande uit de heren J. G. J. Bosman, K. J. de Bruyn, filmcriticus, G. J. van der Molen, Drs. R. P. M. Voorhoe ve, J. van Willigen, lid van het Hoofdbestuur van de Bond, en J. W. de Witte, adjunct-directeur van het Holland Festival. De heer H. W. Hagenberg, adjunct directeur van het Bureau van de Nederlandse Bioscoopbond, fungeerde als secre taris. Van de adviescommissie voor de speciale voorstellingen maakten deel uit de he ren H. Saaltink, filmjournalist, W. Verstappen, filmer, en de heer J. W. de Witte. De officiële opening van de filmweek op maandagavond 6 oktober werd ver richt door de Minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk werk, Mevr. Dr. M. A. M. Klompé, die weliswaar niet in persoon aanwezig was, maar door middel van een door leerlingen van de Nederlandse Filmacademie vervaardigd filmpje van het projectiedoek van het Rembrandt Theater te Arnhem het woord

Jaarverslagen | 1969 | | pagina 39