Internationale Filmweek Arnhem 1969: de zevende jilmweek geafficheerd in het Arnhemse stedeschoon. tot de aanwezigen richtte. De openingsavond vormde de inzet van een filmmani- festatie, waarvan het programma zoveel afwisseling bood, dat het levendige en het boeiende van de film in ruime mate aan bod kwamen. Er werden speelfilms vertoond van vooraanstaande buitenlandse regisseurs, zoals Frank Perry, Francis Ford Coppola, Boris Draskovic, Ingmar Bergman, Peter Hall, Eric Rohmer, Nadine Marquand Trintignant, Arne Mattson, Bo Widerberg, Claude Chabrol, Gérard Pires en Nagisa Oshima. Ook nu weer heeft de selectiecommissie ernaar gestreefd het Nederlandse element in deze filmmanifestatie een belangrijke plaats toe te kennen. Dit streven is on getwijfeld met succes bekroond, getuige de vertoning tijdens de filmweek van de film „Bezeten", regie Pim de la Parra, en een reeks korte films, vervaardigd on der andere door de filmers Nouchka van Brakel, Kothuys, Smit, Weisz, Crama, De la Parra, Severijn, Erends, Van Nie, Langestraat, Van der Linden, Willers, De Wit, Van der Heyde en Ditvoorst. Ook waren enige werkstukken van leer lingen van de Nederlandse Filmacademie in het programma opgenomen. Het programma „Open doek" in het Saskia Theater, waarvoor vrijelijk korte films konden worden ingezonden, was een belangwekkend en zeer druk bezocht onder deel van de filmweek. 46 Films kregen daarbij een vertoning. Grote belangstel ling was er eveneens voor het retrospectief van zorgvuldig geselecteerde korte films. Eveneens in Saskia werd een Belgische avond georganiseerd, gedurende welke een viertal korte films en de hoofdfilm „Palaver" van Emil Degelin werden vertoond. Voorts vond onder de naam „Academie om en om" de vertoning plaats van korte films van filmstudenten van de Nederlandse Filmacademie en de Uni- versity of Southern California. 2^ ^?»*f^fci-!.-il8rasXir^Srl* "s^vS*?.*.

Jaarverslagen | 1969 | | pagina 40