sector betreft, in het bijzonder de belangrijke premièretheaters uit de drie grote centra, welke theaters nu eenmaal een sleutelpositie innemen bij de vertonings- en distributiemogelijkheden, zijn gerepresenteerd. De Studiecommissie Nederlandse Film, die op 15 december door de Bonds voorzitter, de heer J. G. J. Bosman, werd geïnstalleerd, is samengesteld uit de he ren Mr. J. A. van Lanschot Hubrecht, voorzitter, C. J. Blad, G. J. H. Dujardin, M. Gerschtanowitz, Mr. P. A. Meerburg, Mr. H. B. F. J. A. Peters en I. P. M. A. Smulders. Tot secretaris van de commissie werd benoemd de heer J. Th. van Taalingen, Adjunct-Directeur van het Bondsbureau. De heer L. Claassen, Secre taris van de Bedrijfsafdeling Filmproduktie, zal fungeren als adjunct-secretaris. Het Hoofdbestuur heeft de commissie verzocht haar advies medio 1970 uit te brengen, voorzover dit uiteraard met het oog op de veelheid en gecompliceerd heid der vraagstukken is te realiseren. REGELING INZAKE VRACHTTARIEVEN Het Hoofdbestuur heeft ingaande 1 september 1962 met de N.V. Nederlandse Spoorwegen een collectieve regeling getroffen inzake vrachttarieven voor film materiaal, dat als expresstukgoed wordt verzonden Krachtens deze regeling, welke sindsdien van jaar tot jaar is verlengd, geschiedt de financiële verrekening met de leden op grondslag van de door hen bij het Bondsbureau ingezonden du- pl icaat-vrachtbrieven NATIONALE HERDENKING De nationale herdenking van hen die sinds 10 mei 1940 in het belang van het Koninkrijk zijn gevallen, is in 1969 gehouden op zondag 4 mei. Het Hoofdbestuur heeft de leden verzocht op die dag bij de exploitatie van hun zaken op passende wijze rekening te houden met het karakter van de nationale herdenking. In het bijzonder heeft het Hoofdbestuur gewezen op de wenselijkheid om tijdens de her- denkingsplechtigheden van 18.00 tot 21.00 uur de buitenverlichting van de bio scopen niet te ontsteken. CONTACT MET AFDELINGEN EN LEDEN Het Hoofdbestuur heeft in 1969 omtrent diverse aangelegenheden contact gehad met de Exploitantenraad, de Bedrijfsafdeling Filmverhuurders, de Bedrijfsafde ling Filmproduktie en de afdelingen van bioscoopexploitanten. Dit contact, waarbij de individuele leden van het Hoofdbestuur soms als tussenschakel fungeerden, was onder meer een uitvloeisel van de statutaire en reglementaire voorzieningen. Met name raadpleegde het Hoofdbestuur de afdelingen over de samenstelling van de Commissies Nieuwe Zaken en de Bondsarbitrage-Colleges. Met het Bestuur van de Afdeling C vond een onderhoud plaats in verband met bepaalde wensen, die in deze afdeling leefden. Ter bevordering van het contact met de leden is het Hoofdbestuur in de loop van 1969 overgegaan tot het verstrekken van overzichten omtrent het verhandelde in zijn vergaderingen. Langs deze weg kunnen de leden op de hoogte worden ge houden van de actuele problemen, die in het Hoofdbestuur aan de orde zijn. De verstrekking der overzichten biedt tevens het voordeel, dat de leden zich in voor komende gevallen in eigen kring over de vraagstukken kunnen beraden en even tueel terzake aanbevelingen kunnen doen.

Jaarverslagen | 1969 | | pagina 49