SANERINGSPOGING Op verzoek van een der leden-exploitanten uit het Oosten des lands heeft de Filmhuur- schuld-Commissie een poging ondernomen een betalingsregeling voor de achterstallige filmhuur van bedoeld lid te treffen. Aange zien enige crediteuren met relatief grote vorderingen aan een eigen regeling de voor keur geven, moest van een gezamenlijke re geling worden afgezien. FILMHUURSCHULD-COMMISSIE In het verslagjaar verzond de Filmhuur- schuld-Commissie 918 sommaties (in 1968: 1021) nopens recettestaten en filmhuurbeta- lingen, betrekking hebbende op een totaal filmhuurbedrag van 190.043,76 (in 1968: 189.849,68). De uitsluiting werd 29 maal uitgevaardigd tegen 31 maal in het jaar daarvoor. OVERTREDING LEVERINGSVERBOD Het bestuur heeft op grond van artikel 13 C van het Afdelingsreglement een drietal leden ter verantwoording geroepen, die films hadden geleverd aan een bioscoopex ploitatie in het Zuiden des lands, op wie ar tikel 14 der Bondsvoorwaarden was toege past. Besloten werd het Hoofdbestuur voor te stellen bedoelde leden te veroordelen tot betaling van een boete ter grootte van de desbetreffende filmhuur verhoogd met een bedrag in overeenstemming met de ernst der overtreding. Het Hoofdbestuur heeft artikel 18 der Statuten dienovereenkomstig op de betrokkenen toegepast. KERST- EN NIEUWJAARSWEKEN Naar analogie van vorige jaren heeft het Hoofdbestuur ter vermijding van transport- moeilijkheden de vertoningsweken rond de feestdagen als volgt ingedeeld: a. van donderdag, 18 tot en met dinsdag 23 december; b. van woensdag, 24 tot en met dinsdag 30 december; en c. van woensdag, 31 december 1970 tot en met woensdag, 7 januari 1970. De maatregel heeft filmtransportmoeilijk- heden van betekenis voorkomen. SAMENSTELLING COLLEGES In de buitengewone ledenvergadering van 3 januari zijn krachtens artikel 11 van het nieuwe Afdelingsreglement tot leden van het Bestuur benoemd de heren J. P. M. A. Smulders, die tevens tot Voorzitter werd ge kozen, G. J. H. Dujardin, W. Hemelraad, P. J. N. R. Ooms, L. J. Paerl, B. J. Schimmel en J. de Wilde. In de vacature ontstaan door het tussentijds aftreden van de heer Hemelraad heeft de ledenvergadering van 27 oktober als bestuurslid gekozen de heer P. M. Buis. Tot Vice-Voorzitter heeft het Be stuur de heer J. de Wilde en tot Penning meester, de heer G. J. H. Dujardin herbe noemd. Tot Secretaris der Afdeling is be noemd de heer H. W. Hagenberg, adjunct directeur van het Bondsbureau. Tot gedelegeerde van de Afdeling in de Bondsraad is gekozen de heer D. J. van Leen. Tot leden van de Filmhuurschuld-Commis- sie zijn aangewezen de heren Smulders, Dujardin en De Wilde. De ledenvergadering van 27 mei onder steunde het voorstel om de heer J. G. J. Bosman tot Bondsvoorzitter te benoemen. De ledenvergadering van 3 februari heeft gebruik gemaakt van haar bevoegdheid om aan de Bondsraad niet-bindende aanbeveling te doen van de verkiezing van drie leden van het Hoofdbestuur uit de vertegenwoor digers in de Bondsraad van de Bedrijfsafde ling Filmverhuurders en wel van de heren Dujardin, Ooms en Schimmel. De Bonds raad heeft genoemde heren dienovereen komstig gekozen. FILMBEURS De Filmbeurzen van Pasen, maandag 7 april en Pinksteren, maandag 26 mei werden verschoven naar de daaropvolgende dinsdag. Op maandag, 29 december is er geen Film beurs gehouden. VOORUITZICHTEN Nieuwe vormen van bioscoopexploitaties zijn ons inziens nodig om een verbetering van het bioscoopbezoek teweeg te brengen. Wij hebben dan ook grote belangstelling voor plannen betreffende de oprichting van drive-in"s en bioscopen in nieuwe winkelcen tra, die ver van de bestaande bioscopen ver wijderd zijn. Nieuwe methoden op het gebied van het uit brengen van grote films, waarbij bijvoor beeld naast een groot premièretheater ook randtheaters worden ingeschakeld, zoals in de Verenigde Staten reeds wordt toegepast, kunnen een bijdrage leveren tot het acti veren van het bioscoopbezoek. Expe rimenten op dit gebied verdienen ons aller steun. H. W. Hagenberg, Secretaris

Jaarverslagen | 1969 | | pagina 72