Bemiddelingscommissie te herzien, speciaal voor wat betreft de daarin voorkomende minimum tarieven. Voor de levering van kopieën van TV-reclamefilms werd de prijs van de 3 STER-kopieën voor zwart/wit films gehandhaafd op 75,en werd die voor kleurenkopieën vastgesteld op 115, af laboratorium. Voor grotere aantallen re clamefilms met een vertoningsduur van maximaal 60 seconden, is besloten een prijs lijst samen te stellen. Dit is in de loop van het jaar gebeurd, zowel voor 35 mm als voor 16 mm films. Een voorstel van het bestuur om te komen tot een signaleringssysteem voor betalings achterstanden, naar het voorbeeld van het geen op dit gebied in andere bedrijfstakken gebruikelijk is, ontmoette zodanige bezwa ren dat het bestuur besloot zijn voorstel voor nader beraad terug te nemen. Er is voorts nog gesproken over lopende voorstellen van de Algemene Bond Mercu- rius (NVV) om te komen tot een C.A.O. voor het produktie- en laboratoriumbedrijf. Gelet op hetgeen over deze kwestie reeds in 1968 was besproken en na raadpleging van een aantal directe belanghebbenden onder de werkgevers, heeft het bestuur aan Mercurius laten weten dat het ten hoogste bereid was om onderhandelingen te openen over de totstandkoming van een C.A.O. voor het laboratoriumbedrijf, aangezien het hier gaat om een terrein dat redelijk over zichtelijk kan worden genoemd. Ter verga dering werd vastgesteld, dat op dit tegen voorstel nog geen reactie was ontvangen, om welke reden werd besloten deze kwestie tot een volgende ledenvergadering aan te houden. In de buitengewone ledenvergadering van 1 december kwam de CA.O.-kwestie op nieuw aan de orde, waarbij werd vastge steld dat de Algemene Bond Mercurius zich, hoewel ongaarne, met het bestuursvoorstel had verenigd, om welke reden het bestuur machtiging vroeg en verkreeg om met ge noemde en eventuele andere werknemersor ganisaties onderhandelingen te openen over de totstandkoming van een C.A.O. voor het laboratoriumbedrijf. Er is vervolgens op voorstel van het bestuur een werkcommis- sie uit de laboratoriumsector benoemd, die werd belast met het voeren van de bespre kingen, teneinde te komen tot afgeronde voorstellen aan het afdelingsbestuur, res pectievelijk het Hoofdbestuur van de Bond. In de loop van december kon met deze be sprekingen geen aanvang meer worden ge maakt. In de najaarsvergadering kwam een voor stel voor een nieuw Besluit Ontwerpkosten en Bemiddelingscommissie aan de orde, welk voorstel een aantal bezwaren van praktische aard ontmoette. Het besluit werd in de voorgestelde vorm derhalve voor de tijd van één jaar aanvaard en het bestuur is uitgenodigd om in 1970 met voorstellen te komen, die zullen leiden tot een splitsing van het besluit in twee of drie afzonderlijke besluiten. Het bestuur deed voorts nadere mededelin gen omtrent zijn verkenningen op het ge bied van de in de jaarvergadering bespro ken toekomstplanning en er werd overge gaan tot de benoeming van een studiecom missie, bestaande uit drie commerciële en twee technische deskundigen, die zo spoe dig mogelijk nadere voorstellen, respectieve lijk aanbevelingen aan het bestuur zou moe ten doen. Het bestuur verstrekte nadere details om trent te ontwikkelen collectieve P.R.-activi teiten, waarbij werden genoemd het ver schijnen van het eerste ledenbulletin in no vember, de onderhandelingen met Mr. H. P. M. Strijers, die redactionele publiciteit in daarvoor in aanmerking komende tijdschrif ten en vakbladen zou kunnen gaan verzor gen, het eventueel organiseren van een ma nifestatie gewijd aan steden-films en moge lijke verdere gerichte sales promotion ten gunste van het produktiebedrijf. Tenslotte kwam nog de haast traditioneel wordende mededeling, dat de negatief-film verzekering wederom door assuradeuren was opgezegd wegens de slechte resultaten in het afgelopen jaar. Hoewel door de ver plichte verzekering de premie-inkomsten van de verzekeraars aanzienlijk waren ge stegen, was het schadebedrag zodanig hoog, dat van verlenging der verzekering op de bestaande basis geen sprake kon zijn. Vast gesteld werd dat de negatiefverzekering on ontbeerlijk moest worden geacht en het be stuur ontving machtiging om, zo nodig, ak koord te gaan met verhoging der premies en andere verzekeringsvoorwaarden. Ver der verklaarde de vergadering zich akkoord met een voorstel van het bestuur om te ko men tot een eenvoudig schadeformulier, aangezien in de praktijk was gebleken dat door een zeer verschillende wijze van scha de-aanmelding, dikwijls nodeloos veel tijd verloren is gegaan. Per het einde van het jaar was bekend, dat de verzekering kon worden verlengd tegen een premieverho ging van ongeveer 50 alsmede een ver hoging van het eigen risico. BESTUURSWERKZAAMHEDEN Met inbegrip van de mutatie die in mei

Jaarverslagen | 1969 | | pagina 74