lingsreglement Bondsvoorwaarden. De ledenvergadering wijdde hieraan uitvoe rige besprekingen, welke hierop neer kwamen, dat men zich in het algemeen wel met de voorstellen kon verenigen, maar niet met het Reglement Recette-administratie, dat in de plaats zou treden van het Regle ment Recette-controle. Tegen verschillende bepalingen werden zovele bezwaren geuit, dat de ledenvergadering besloot bij de Ex- ploitantenraad aan te bevelen het indienen van een advies aan het Hoofdbestuur tot in trekking, respectievelijk vereenvoudiging van het reglement, dit laatste gepaard gaan de met het opnemen van stringente boetebe palingen voor overtreders. De Exploitanten- raad heeft deze suggestie niet overgenomen. Met betrekking tot het Aanvullingsregle ment Bondsvoorwaarden heeft de afdeling bij de Exploitantenraad eveneens suggesties tot aanvulling van bepaalde artikelen, res pectievelijk technische wijzigingen, inge diend, waarvan enige werden overgenomen en andere niet. Alle voorstellen aan de Bondsraad werden tenslotte, zij het hier en daar geamendeerd, aangenomen. Overigens besloot de ledenvergadering tot het indienen van verzoeken bij de Exploi tantenraad om bij het Hoofdbestuur een voorstel in te dienen tot wijziging van het Reglement op de Weerstandskas, ten einde na de afschaffing van de vermakelijkheids- belasting aanvullende credietverlening voor verbouwingen of renoveringen van bios copen mogelijk te maken ten behoeve van ondernemers die met financieringsmoeilijk- heden hebben te kampen, alsmede er bij het Hoofdbestuur op aan te dringen, dat het de publiciteit voor film en bioscoop krachtig gaat bevorderen. BESTUURS- EN OVERIGE ACTIVITEITEN Het bestuur heeft zich bezig gehouden met de voorbereiding van de ledenvergaderingen en de hiervoor bedoelde suggesties aan de Expl oitantenraad Voorts richtte het bestuur een verzoek tot het Hoofdbestuur van de Bond om maatre gelen te nemen tegen de euvelen die het ge volg zijn van het verwijderen van start- en eindstukken van de filmacten en het ver zenden van acten in de verkeerde dozen. Medio 1969 werd ingevolge initiatieven uit de verschillende afdelingen met medewer king van de voorzitter van de Exploitanten- raad, de heer J. Nijland, een inkoopcommis- die ingesteld, waarin o.a. de voorzitter onzer afdeling op verzoek van de heer Nijland zit ting nam. Deze commissie heeft reeds vrij kort daarna een overeenkomst weten te sluiten met een grote oliemaatschappij, tot levering van huisbrandolie tegen aanmerke lijk voordeliger condities dan de meeste leden individueel wisten te bereiken. Ge bleken is, dat een verheugend groot aantal leden van deze centrale leverantie gebruik maakt en daarover bijzonder tevreden is. Dezerzijds wordt aan de werkzaamheden dezer commissie dan ook veel waarde ge hecht. De Exploitantenraad benoemde tot lid van het bestuur der Bedrijfsafdeling Bioscoopex ploitanten als vertegenwoordiger uit onze afdeling, de heer R. Nassette, zulks overeen komstig de wens van het bestuur onzer af deling. Het bestuur maakte aan de Commissie Nieuwe Zaken op haar verzoek zijn stand punt kenbaar met betrekking tot een aan vraag van de N.V. Bioscoopmaatschappij Palace tot splitsing van de Cinema Royal te Maastricht in twee bioscopen. Het bestuur zag, na verhoor van de andere plaatselijke exploitant, geen reglementaire bezwaren, doch sprak wel zijn bezorgdheid uit over het in gevaar komen van de gezonde ontwikke ling van het bedrijf bij voortschrijdende splitsing van bedrijven. De Commissie Nieuwe Zaken verleende aan de N.V. Palace de gevraagde toestemming. Voorts stelde de Commissie Nieuwe Zaken het afdelingsbestuur in de gelegenheid zijn standpunt kenbaar te maken met betrekking tot een aanvraag van de Firma Refion, een reizende bioscooponderneming te Drie bergen, om in Drouwen (provincie Drente) een zogenaamde autobioscoop te gaan ex ploiteren. Aangezien in dat rayon geen leden van deze afdeling zijn gevestigd, heeft de voorzitter van het bestuur zich ertoe be paald, de zitting bij te wonen, zonder daar een standpunt namens het bestuur te ver kondigen. SLOT-OVERZICHT Ons lid, de N.V. Mij. tot Exploitatie van Bioscooptheaters Centrum te Nijmegen ver plaatste haar bioscoop Corso Theater naar het door haar gerenoveerde pand van het voormalige Astra Theater aan de Krayen- hofflaan 154 te Nijmegen. Op 26 juni werd de nieuwe bioscoop Royal I te Maastricht, gebouwd op het voormali ge, verlengde balcon van de Cinema Royal, in bedrijf gesteld. In de 17 onder onze afdeling ressorterende gemeenten, reeds genoemd in ons vorig jaarverslag, waren aan het begin van het verslagjaar 96 en aan het eind daarvan 97

Jaarverslagen | 1969 | | pagina 82