Afdeling D tantenraad in het College van Appel, het Hoofdbestuur, de Raad van Beroep, de Commissie van Geschillen, de commissies Nieuwe Zaken, de Filmbeurscommissie, de Sociale Commissie, de Inkoopcommissie, het Bestuur van het Bedrijfspensioenfonds en het Bestuur van het Bio-Vacantieoord. IN MEMORIAM Gedurende het verslagjaar zijn ons in de Af deling de volgende bedrijfsgenoten ont vallen: de heer P. Wester te Roermond op 9 mei, de heer P. C. H. Martens te 's-Her- togenbosch op 21 mei, de heer H. Bijlsma te Deventer op 30 juli en de heer W. K. Ben- ner te Bergen op Zoom op 31 juli. Moge zij in vrede rusten. ALGEMEEN Per het einde van het verslagjaar was het aantal Afdelingsleden gedaald van 83 tot 81, doordat de heer Sj. van der Wal, Heerenveen en de N.V. Maatschappij tot Exploitatie van een Bioscooptheater te Slie- drecht het lidmaatschap beëindigen. Het aantal ingeschreven bioscopen liep terug van 109 per 1 januari tot 107 per 31 decem ber. Toegevoegd zijn De Pannehoef te Oos terhout, Cinema Marquette te Heemskerk, Studio Anders-132 te Geleen, terwijl af vielen: Royal te Geleen, Thai ia Theater te Sliedrecht, Luxor Theater te Hoensbroek, Luxor Theater te Sittard en Witte Bioscoop te Den Helder. Verdeeld over de provincies zag het aantal bioscopen in de Afdeling C er per 31 de cember als volgt uit (de tussen haakjes ge plaatste cijfers geven het aantal per 1 janua ri 1969 aan): Noord-Holland 19 (20) Zuid-Holland 14 (15); Gelderland 15 (15) Limburg 12 (14); Overijssel 12 (12) Noord-Brabant 11 (10); Drente 8 (8) Groningen 4 (4); Friesland 4 (4); Zeeland 3 (3); Utrecht 3 (3). Opgemerkt zij nog dat in Noord-Brabant en in Groningen een bioscoop buiten bedrijf was, zodat in totaal 105 bioscopen werden geëxploiteerd. Voor het economische aandeel van de Afde ling C in het totale bioscoopbedrijf, moge worden verwezen naar het cijfermateriaal dat te dezer zake in het verslag van de Ex- ploitantenraad wordt opgenomen. L. Claassen, Secretaris OVERZICHT 1 OKTOBER 1968—1 JANUARI 1969 Als gevolg van de Statutenwijziging van de Nederlandse Bioscoopbond, goedgekeurd bij K.B. van 21 augustus 1968, werd op 1 okto ber 1968 de Afdeling D geboren, waarin verenigd zijn alle Bondsleden, die een per manente bioscoop exploiteren in een ge meente, welke niet ressorteert onder de Af delingen A, B of C, alsmede de Bondsleden, die een reizende bioscoop exploiteren. Nadat de besturen van de Secties Het Noord oosten, Het Westen en Het Zuiden waren gekozen, was daarmede tevens de Sectieraad geformeerd, welke bestond uit de volgende leden: Sectie Het Noordoosten: H. Holman te Coevorden, Voorzitter; B. A. Holtslag te Ulft, Vice-Voorzitter; T. Abeln te Emmer- Compascuum, Secretaris; A. H. W. Schuur man te 's-Heerenberg, Penningmeester en H. J. Buursema te Leek, lid; Sectie Het Westen: P. N. Brouwer te Bilt- thoven, Voorzitter; J. J. B. M. Diesfeldt te Bergen, Vice-Voorzitter; S. Spanjaart te Heiloo, Secretaris; B. M. P. Kornet te Kat wijk, Penningmeester en E. Wierda te Bad- hoevedorp, lid; Sectie Het Zuiden: C. Geerts te Breda, Voorzitter; Mevrouw C. M. Baars-Renniers te Geertruidenberg, Vice-Voorzitster; P. Vink te Deurne, Secretaris-Penningmeester; C. J. J. Bertram te Nieuwenhagen, lid en J. M. H. Paquay te Reuver, lid. Voorts werd een bestuur van de afdeling D gekozen, waarvan de samenstelling elders in dit verslag is opgenomen. De Heer S. M. Spanjaart uit Heiloo werd gekozen tot gedelegeerde in de Bondsraad, naast de drie voorzitters der secties. INLEIDING VERSLAG 1969 Onze afdeling, die verreweg de meeste ex ploitaties omvat, heeft in het afgelopen jaar ook de grootste verliezen aan bioscopen ge leden door sluiting. Voorwaar geen bemoe digend teken. De afdeling was het Hoofdbestuur van de Bond erkentelijk voor de indiening van het voorstel tot verlaging van het maximum filmhuurpercentage voor de commercieel belangrijkste films van 60 naar 50 welk voorstel door de Bondsraad werd aange nomen. Als hoe dan ook binnen niet al te lange tijd bovendien bereikt zou kunnen worden, dat de doorstroming van de belang rijke films naar de kleine zaken aanzienlijk

Jaarverslagen | 1969 | | pagina 85