de Exploitanten raad de wens om via het re glement een snellere leverantie van commer cieel belangrijke films te doen bevorderen, het maximum percentage over re-issues op 40 te doen stellen en de maximum garan ties per film alleen van toepassing te doen zijn voorzover de films per hele of halve vertoningsweek door verschillende filmver huurkantoren worden geleverd. Alleen laatstgenoemde wens heeft de Ex- ploitantenraad overgenomen en in de vorm van een amendement bij het Hoofdbestuur ingediend. Het Hoofdbestuur bracht hierop een afwijzend pre-advies uit. Alle voorstellen werden tenslotte door de Bondsraad met overneming van de door het Hoofdbestuur aanbevolen amenderingen aangenomen. In de bewuste vergadering was de heer H. Miedema uit Deventer op uitnodiging van de voorzitter der afdeling aanwezig ten ein de o.a. een toelichting te verstrekken op de werkzaamheden der Inkoopcommissie. Deze Inkoopcommissie was ingesteld met de me dewerking van de voorzitter van de Exploi- tantenraad, de heer J. Nijland. Leden zijn de heren H. Miedema, Voorzitter, P. N. Brou wer, C. Geerts, H. Holman, M. S. Schaap en Drs. J. Ph. Wolff. De secretariaatswerk- zaamheden werden vervuld door de heer A. H. Pieterse van het Bondsbureau. BESTUURS- EN ANDERE ACTIVITEITEN De activiteiten van het bestuur bestonden onder andere uit de voorbereiding van de Sectieraadsvergaderingen en het kenbaar maken van zijn standpunt aan de Commis sie Nieuwe Zaken met betrekking tot door haar gevraagde rapporten aangaande aan vragen voor nieuwe zaken. De eerste aanvraag betrof de vestiging van een permanente bioscoop-B op het eiland Terschelling in gebouw Actania te Mids- land. Deze aanvraag was ingediend door de firma Schaap De Jong. Het bestuur had geen bezwaren en de Commissie Nieuwe Zaken verleende de gevraagde toestemming. De tweede aanvraag had betrekking op een verzoek van de Firma Refion, lid van onze afdeling als reizende bioscooponderneming, om toestemming tot het vestigen van een permanent bioscoop-A in de vorm van een zogenaamde autobioscoop op het daarvoor beschikbare terrein van d'Oale Woag te Drouwen in de provincie Drente, halverwe ge Assen en Emmen. Na raadpleging van de Sectieraad deelde het bestuur aan de Commissie Nieuwe Zaken mede, dat naar zijn mening de ontwikkeling van het bioscoopbedrijf niet behoort te worden belemmerd, mits het onderhavige object van dien aard zou zijn, dat niet node loos afbreuk zou worden gedaan aan de be staande bioscopen in de omgeving door een autobioscoop, die zelf geen levensvatbaar heid kan bezitten bij gebreke van een met buitenlandse drive-in theaters vergelijkbare accomodatie. Aan de Firma Refion werd de gevraagde toestemming tenslotte verleend. Het bestuur behandelde voorts een princi piële klacht van het Bioscoop- en Theater bedrijf loh. Miedema te Sneek tegen een ad vertentie, welke door de Autobios d'Oale Woag was geplaatst in het Hoogeveens Dag blad. Het bestuur was van oordeel, dat het onder de toenmalige omstandigheden de klacht niet kon doorgeven aan het Hoofdbe stuur, aangezien het Reglement Reclame geen betrekking heeft op reizende biosco pen. Niettemin vond het daarin wel aan leiding om zich tot het Hoofdbestuur te wenden met het advies het Algemeen Be- drijfsreglement, het Bedrijfsreglement inzake Reizende Bioscopen, alsmede het Bedrijfsre glement Reclame tijdig te herzien, opdat de Bondsreglementering niet zou achterblijven bij de ontwikkeling van het bioscoopbedrijf. SLOTOVERZICHT Medio 1969 werd ingeschreven de onder onze afdeling ressorterende permanente bioscoop-B Actania te Midsland (Terschel ling) van de Firma Schaap De Jong. Ons lid F. H. J. Luxembourg te Oosterhout opende in deze gemeente op 25 januari het als permanente bioscoop ingerichte wijkge- bouw De Pannehoef. Verder vonden enige mutaties plaats in de lidmaatschappen betreffende de bioscopen te Naaldwijk, Emmeloord, Vlaardingen en Ridderkerk. Opgeheven werden 19 permanente bios copen en drie reizende bioscopen. Bij onze afdeling waren bij het afsluiten van dit ver slag aangesloten 138 permanente bioscopen en 13 ingeschreven reisbioscopen. Wij gedenken in dit verslag voorts het heen gaan van de heer P. F. Standaert, exploitant van de bioscopen Luxor en Concertgebouw te Terneuzen en het Ledel Theater te Oost burg, alsmede van de heer F. J. Res, fir mant van het City Theater te Hillegom. Het bestuur besluit het verslag met de wens, dat de reconstructie van de Bond een forse aanpak van de bedrijfsproblemen zal ople veren, zodanig, dat daardoor de bestaansba sis van onze zaken wordt verstevigd. A. H. Pieterse, Secretaris

Jaarverslagen | 1969 | | pagina 87