het verslagjaar nog 7 cursisten. In januari begon een volgende cursus met 9 deelne mers, waaronder 1 voor het Praktijk Certi ficaat. Dit aantal was per het einde van het verslagjaar gedaald tot 8. Er liepen nog 4 oudere cursussen, waarvan er 1 in 1969 is voltooid. Het maximale aan tal cursisten bedroeg in januari 1969 50 te gen 73 in de vorige periode en aan het ein de van het verslagjaar 30 tegen 49. EXAMENS Op 3 en 4 juni zijn in Amsterdam de schrif telijke examens afgenomen, waarna de mon delinge examens volgden op 12 augustus, eveneens te Amsterdam. Op deze datum is tevens het examen ter verkrijging van het Praktijk Certificaat gehouden. Bovendien waren er nog 4 tussentijdse exa mens, alle in Den Haag, waarbij 7 (9) kan didaten zijn geëxamineerd. Daarvan slaag den er 5 en zijn er 2 afgewezen. Het aantal kandidaten voor de jaarlijkse examens was wederom lager dan in 1968, te weten 62 tegen 71. Met inbegrip van de tussentijdse examens bedroegen de totalen 69 tegen 80. Voor het examen ter verkrij ging van het diploma A of B meldden zich 39 (47) kandidaten en voor het examen ter verkrijging van het Praktijk Certificaat 23 (24). Uit de hieronder opgenomen overzichten blijkt, dat het aantal afwijzingen na het schriftelijk examen over het algemeen gun stiger lag dan in 1968, met uitzondering van het vak Lichttechniek. Het overzicht van de eindresultaten laat zien, dat ook daar het vak Lichttechniek de meeste moeilijkheden heeft opgeleverd. Tenslotte volgt nog de gebruikelijke opsom ming van de feitelijke examenuitslagen, waaruit blijkt, dat 19 diploma's konden wor den uitgereikt tegen 10 in 1968. Het totale aantal uitgereikte diploma's A is hiermede gestegen tot 335 en het aantal diploma's B tot 398. Helaas moet opnieuw worden geconstateerd, dat slechts een gering aantal van deze ge diplomeerden in het bedrijf is blijven wer ken. Totaaloverzicht a. Geslaagd met diploma A 12 3) b. Geslaagd met diploma B 7(9) c. Geslaagd zonder diploma voor: 1 vak 7 2 vakken 4 3 vakken ------ 11 (18) d. Afgewezen na schriftelijk voor alle opgegeven vakken 3 (12) e. Afgewezen alle opgegeven vak ken 3(3) f. niet verschenen voor alle op geven vakken3(2) Totaal 39 (47) EXAMEN PRAKTIJK CERTIFICAAT Van de 23 kandidaten slaagden er 14; 5 kandidaten slaagden voor de helft van het examen; 1 kandidaat werd voor beide vak ken afgewezen en de resterende 3 kandida ten verschenen niet op het examen. Met inbegrip van de tussentijdse examens werden in 1969 19 Praktijk Certificaten uit gereikt, tegen 23 in 1968. Er is dus dit jaar 70% van de kandidaten geslaagd tegen 72% in 1968. Het totaal aantal uitgereikte certificaten is gestegen tot 437. Ook dit cij fer heeft uitsluitend statistische waarde. MEDEWERKING AAN DE EXAMENS In 1969 werd in 3 bioscopen geëxamineerd, alsmede in de cabine van het Bondsbureau. Er waren 19 examinatoren en gecommitteer den bij de examens betrokken, waaronder 8 brandweerdeskundigen. Aan alle betrok kenen, waaronder de directies van de Am sterdamse bioscopen Calypso Theater, Leid- sepleintheater en Alhambra Theater, res pectievelijk die van het Bondsbureau, zeg gen wij gaarne langs deze weg nogmaals dank voor hun medewerking. DISPENSATIEBELEID Er werden in 1968/1969 slechts 9 dispen saties verleend, waarbij steeds sprake was van een tijdelijke bevoegdheid voor het ver vullen van de functie van tweede operateur. VOORUITZICHTEN Hoewel in het vorige jaarverslag de veron derstelling werd uitgesproken, dat het aan tal cursisten hoewel aan de lage kant, toch tamelijk constant zou blijven, is er in deze periode een vrij aanzienlijke daling opge treden. Een bepaalde oorzaak kan daarvoor niet worden aangegeven. Er kan geen peil op worden getrokken hoe zich het verloop van het aantal cursisten, respectievelijk examenkandidaten in het ko mende jaar zal ontwikkelen, met dien ver stande dat nauwelijks verwacht kan worden, dat zich in de naaste toekomst een stijging van betekenis zal voordoen. L. Claassen, Secretaris

Jaarverslagen | 1969 | | pagina 89