Bedrijfsafdeling Bioscoopexploitanten SAMENSTELLING BESTUUR EN EXPLOITANTENRAAD Het Bestuur van de Bedrijfsafdeling Bio scoopexploitanten was bij de aanvang van 1970 samengesteld uit de heren J. Nijland, Voorzitter, R. Nassette, Penningmeester, C. J. Blad en C. Geerts. In de vacature die in 1969 was ontstaan door het tussentijds af treden van de heer M. J. W. Peters (Afde ling C), werd voorzien in de jaarlijkse ver gadering van de Exploitantenraad d.d. 20 mei door de benoeming van de heer H. Mie- dema. De heer H. Miedema werd door het bestuur tevens benoemd tot Vice-Voorzitter. Voorts werd de heer C. Geerts, die in het bestuur de Afdeling D vertegenwoordigt, door de Exploitantenraad tot bestuurslid herbenoemd. De Exploitantenraad bestond begin 1970 uit de heren J. Nijland, Voorzitter; C. J. Blad, M. Gerschtanowitz, Mr. P. A. Meerburg, M. S. Schaap en J. Ph. Swanink, vertegen woordigers van de Afdeling A; Th. J. Crijns, L. van Dommelen, R. Nassette, L. van Praag en Drs. J. Ph. Wolff, vertegenwoor digers van de Afdeling B; C. van Liere, H. Miedema, F. A. van Opbergen, G. Schepel en J. van Willigen, vertegenwoordigers van de Afdeling C; P. N. Brouwer, C. Geerts en H. Holman, vertegenwoordigers van de Afdeling D. De heer Crijns, die zich ais be stuurslid van de Afdeling B niet herkiesbaar stelde, werd in die hoedanigheid opgevolgd door de heer F. H. W. Weyschedé. Deze nam daardoor tevens automatisch de plaats van de heer Crijns in de Exploitantenraad in. Overigens kwam in de samenstelling van de Exploitantenraad gedurende het verslag jaar geen verandering. De gedelegeerden in de Bondsraad als be doeld in artikel 37 van het Reglement van de Bedrijfsafdeling Bioscoopexploitanten, te weten de heren I. Keizer (Afdeling A), W. F. Dubbeldeman (Afdeling B), Drs. C. A. Voskuil (Afdeling C) en S. Span- jaart (Afdeling D), die als zodanig toegang hebben tot de vergaderingen van de Exploi tantenraad, bleven ook in 1970 deze functie vervullen. Als Secretaris van de Bedrijfsafdeling fun geerde de heer J. Th. van Taalingen. Het Bestuur kwam in het verslagjaar drie maal bijeen. De Exploitantenraad hield vijf vergaderin gen. WERKZAAMHEDEN Op 6 april 1970 kwam de Exploitantenraad in buitengewone vergadering bijeen ter be handeling van de voorstellen die de Sociale Commissie voor het Bioscoopbedrijf als uit vloeisel van het overleg in die commissie tussen vertegenwoordigers van werknemers en werkgevers had ingediend bij de Neder landse Bioscoopbond als werkgeversorgani satie en de Algemene Bond Mercurius en de Katholieke Bond A.V.G. als werknemers organisaties. Volgens deze voorstellen zou in de nieuwe, ingaande 1 april af te sluiten, CA.O. worden voorzien in een verhoging van de lonen, de diplomatoeslagen en de minimum-basislonen met 6 De arbeids tijd zou met 1 uur per week worden verkort en derhalve worden gesteld op 172 uur per vier weken. Voorts zouden de bioscoopon dernemingen aan de beide werknemersorga nisaties een bijdrage hebben te betalen van in totaal ten hoogste Va van de loonsom van alle werknemers, betrokken bij de CA.O. De Sociale Commissie zou dit laat ste begin oktober 1970 nader uitwerken. Tenslotte stelde de Sociale Commissie voor aan de C.A.O. een nieuwe bepaling toe te voegen, hierop neerkomende, dat begin okto ber nieuw overleg zou plaatshebben tussen partijen omtrent een herziening van de lo nen, indien het prijsindexcijfer van de ge zinsconsumptie per 31 december 1969 in de loop van het contractjaar met tenminste 3 zou zijn gestegen. De Exploitantenraad be sloot met 15 tegen 3 stemmen, het Hoofd bestuur te adviseren de voorstellen van de Sociale Commissie, die als een package-deal moesten worden aangemerkt, te aanvaarden en dienovereenkomstig met ingang van 1 april een nieuwe C.A.O. voor het bioscoop personeel af te sluiten. Het Hoofdbestuur heeft het advies van de Exploitantenraad opgevolgd. De Exploitantenraad heeft in zijn op 20 mei gehouden jaarlijkse vergadering het jaarverslag van de Bedrijfsafdeling Bio scoopexploitanten over 1969 vastgesteld. Voorts werden de rekening en verantwoor ding over 1969 en de begroting van ontvang sten en uitgaven van de Bedrijfsafdeling voor 1970 vastgesteld. In de jaarvergadering van de Exploitantenraad werden verder de aan het Hoofdbestuur uit te brengen advie zen vastgesteld inzake de voorziening in de periodieke vacatures van leden-bioscoopex- ploitanten in de Bondsarbitrage, de Com-

Jaarverslagen | 1970 | | pagina 61