rr-^J Ten aanzien van de produktie van korte films vervaardigd met subsidie van het Ministerie van C.R.M, kan worden gerapporteerd, dat gedurende het verslag jaar 24 dusdanige films gereed kwamen, tegen 20 in 1970. Hiervan werden er zes door of met hulp van Bondsleden vervaardigd. Van bovengenoemde 24 films zijn er 3 gedurende het verslagjaar via filmverhuurkantoren in roulatie gekomen. Dit wil niet zeggen, dat alle overige films minder geschikt voor bioscooproulatie zou den zijn, aangezien het door allerlei omstandigheden geruime tijd in beslag kan ne men voordat C.R.M.-films uit een bepaalde produktieperiode in de bioscopen ver schijnen. Een 5-tal films uit de onderhavige jaarproduktie werd in 1971 door de televisie uitgezonden. Het is voor het eerst, dat de overheid de subsidieposten voor korte en lange films niet heeft verhoogd. Voor 1972 bleef in de rijksbegroting de post bestemd voor het Productiefonds gehandhaafd op 1.640.000,— en die voor korte films op 1.150.000,Ten aanzien van dit laatste bedrag heeft de Tweede Kamer bij de begrotingsbehandeling geheel onverwacht niet minder dan 350.000,voor an dere activiteiten buiten het filmterrein bestemd. Er was hier dus geen sprake van een bezuiniging, maar van een gewijzigde verdeling van de beschikbare subsidie gelden. Over deze verbazingwekkende gang van zaken, waardoor kennelijk ook de betrokken minister werd overrompeld, is speciaal in de kringen van de makers van korte films grote beroering ontstaan. Wat zien ik van Paul Verhoeven

Jaarverslagen | 1971 | | pagina 11