Internationale contacten In dit hoofdstuk wordt aandacht besteed aan de activiteiten van de internationale organisaties van het film- en bioscoopbedrijf, waarin de Nederlandse Bioscoopbond is vertegenwoordigd. Voorts wordt de werkzaamheid van de Europese Gemeen schappen op het terrein van de film aan een nadere beschouwing onderworpen. U.I.E.C. De Union Internationale de 1'Exploitation Cinématographique, waarin de nationale organisaties van bioscoopexploitanten zijn verenigd, kwam op 23 oktober te Milaan bijeen. De Bond was op deze vergadering vertegenwoordigd door de Bondsvoor zitter, de heer J. G. J. Bosman. Aan de orde kwamen onder meer het vraagstuk van de fiscale lasten op de bioscoopexploitatie, de verhouding tot de televisie en de filmkeuring. Bovendien werd aandacht besteed aan de consequenties van de voort schrijdende Europese integratie ten opzichte van het film- en bioscoopbedrijf. F.I.A.D. De Fédération Internationale des Associations de Distributeurs de Films verenigt de nationale organisaties van filmverhuurkantoren. Op de d.d. 25 mei te Cannes ge houden vergadering was de Bond vertegenwoordigd door de Bondsvoorzitter, de heer J. G. J. Bosman, en door de heer J. P. M. A. Smulders, lid van het Presidium en de voorzitter van de Bedrijfsafdeling Filmverhuurders. In deze vergadering wer den naast algemene problemen op het gebied van de filmverhuur de ontwikkeling op het terrein van de televisie-cassette besproken en de gevolgen daarvan voor de filmexploitatie. F.I.A.P.F. Op 19 maart kwam de Fédération Internationale des Associations de Producteurs de Films, waarvan de nationale organisaties van filmproducenten leden zijn, in vergadering bijeen. In deze te Parijs gehouden vergadering kwam onder meer aan de orde de inbreuk op het filmauteursrecht als gevolg van de illegale filmhandel. Het streven is erop gericht deze handel door internationale samenwerking aan banden te leggen. Verder werden kwesties besproken op het terrein van de heffing van B.T.W. en de Berner Conventie. Op instigatie van de F.I.A.P.F. vond op 6 mei een bijeenkomst te Parijs plaats, waaraan werd deelgenomen door producenten organisaties van acht Europese landen. De bijeenkomst was gewijd aan de plaats van de korte film op de internationale filmfestivals. Van Bondswege werd de bijeen komst bijgewoond door de heer L. Claassen, secretaris van de Bedrijfsafdeling Film- produktie. F.E.I.T.C. De Fédération Européenne des Industries Techniques du Cinema, waarin de Euro pese organisaties van filmtechnische bedrijven zijn verenigd, vergaderde op 29 en 30 april te Parijs. Van Bondswege werd deze vergadering bijgewoond door de heer L. Claassen, secretaris van de Bedrijfsafdeling Filmproduktie. Ter sprake kwamen kwesties betreffende de filmlaboratorium- en filmstudiotarieven in de landen van de Europese Gemeenschap, alsmede de sociale en andere lasten op de bedrijven in kwestie. Er is voorts een commissie van specialisten gevormd, die zich gaat bezig houden m:t het probleem van de waterverontreiniging door filmlaboratoria. Deze

Jaarverslagen | 1971 | | pagina 27