film. In Rembrandt werden uitsluitend filmpremières voor Nederland gebracht en wel veertien in totaal. Saskia had weer een afwisselende programmering van film premières, speciale gerichte filmvoorstellingen en congressen. Er werden, behoudens de herhaling van de openings- en slotfilm van Rembrandt, twee nieuwe films in Saskia in première gebracht. Tot de gerichte voorstellingen behoorde weer het succesrijke ,,Open doek", een serie doorlopende gratis voorstellingen van in de achterliggende twee jaren geproduceerde korte Nederlandse films, alsmede een manifestatie van Cineclub met sociaal-politiek geëngageerde films. Er werden hoofdfilms vertoond van vooraanstaande buitenlandse regisseurs, zoals Silvio Arizzano, Claude Chabrol, Peter Fonda, Frank D. Gilroy, Jan Kadar, Ely Landau, John Mackenzie, Dusan Makavejev, Nino Manfredi, Paul Morrissey, Pier Paolo Pasolini, Ken Russell, Boris Sagal, Enrico Maria Salerno en Bo Widerberg. Ook nu weer heeft de selectiecommissie ernaar gestreefd het Nederlandse element in deze filmmanifestatie een belangrijke plaats toe te kennen. Dit streven heeft met name geresulteerd in de vertoning van de nieuwe Nederlandse speelfilm „Daniël", die onder regie van Erik Terpstra tot stand is gekomen. Voorts werd een reeks korte Nederlandse films geselecteerd, waaronder films van Crama, Driessen, Van Gelder, Van den Heuvel, Jongerius, Van der Linden, Oonk, Smit, Verhoeven, Vrijman en Van de Wall Bake. De studenten van de Nederlandse Filmacademie maakten ook in 1971 gebruik van de door het stichtingsbestuur geboden gelegenheid om zich tijdens de filmweek te presenteren. Dat geschiedde in de vorm van een Tijdens de Filmweek Arnhem maakte een aantal leerlingen van de lagere school zelf een filmpje onder leiding van Karst van der Meulen

Jaarverslagen | 1971 | | pagina 34