dagelijks video-journaal, bestaande uit door de studenten opgenomen actualiteiten. In het Rembrandt Theater was voor dit doel een grootbeeld televisieprojector op gesteld, waarmede onmiddellijk na de opname de beelden konden worden geprojec teerd. Het Verenigd Nederlands Filminstituut heeft tijdens de Filmweek Arnhem op ver schillende wijzen acte de présence gegeven. In het Luxor Theater werden voor de hoogste klassen van het basisonderwijs op drie ochtenden voorstellingen gegeven teneinde de kinderen een inzicht te geven in de verschillende filmtypen. Deze voor stellingen werden door circa 3000 scholieren bezocht. Drie groepen van kinderen van 11 en 12 jaar, gerecruteerd uit de hoogste klassen van de Eduard van Beinum- school te Arnhem, maakten zelfbedachte speelfilms onder leiding van Karst van der Meulen, die trouwens ook als inleider optrad bij de schoolvoorstellingen. Tenslotte hield het Verenigd Nederlands Filminstituut in Hotel Bilderberg in Ooster beek een internationale sudieconferentie over het thema ,,changing values in modern filming". De Bedrijfsafdeling Filmproduktie van de Bond presenteerde zich in het Saskia Theater met een aantal belangwekkende opdrachtfilms, gemaakt voor het bedrijfsleven. Deze presentatie werd bijgewoond door ruim 200 genodigden. De Nederlandse Beroepsvereniging van Filmers hield in Musis Sacrum een „kort geding", waarin door voorstanders en tegenstanders werd gepleit over de vraag, of verbetering van de kwaliteit van de televisie-uitzendingen zou kunnen worden be reikt door meer programma's te laten maken door Nederlandse filmers. Ook voor de amateurfilmers was er tijdens de filmweek gelegenheid zich te manifes teren. In de Korenbeurs werden 27 films vertoond door vertegenwoordigers van negen smalfilmclubs en technische specialisten van de Nederlandse organisatie van amateurfilmclubs. De Nederlandse Vereniging voor Wetenschappelijke Film en Televisie hield in Saskia een manifestatie, waarin zes populair-wetenschappelijke films werden ver toond. In het geheel van activiteiten tijdens de filmweek dient ook gewag te worden ge maakt van de show, die de Nederlandse Beroepsvereniging van Filmers heeft ver zorgd in het Rembrandt Theater, hierin bestaande, dat een aantal door leden van deze vereniging gemaakte t.v. films op televisiemonitoren werd vertoond. Het is verheugend, dat de Minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk de Staatsprijs voor de Filmkunst 1971 heeft willen uitreiken tijdens de avond voorstelling van maandag 11 oktober in het Rembrandt Theater. De prijs werd toegekend aan de fotograaf Ed van der Elsken voor zijn televisiefilm „Verliefde camera". Eervolle vermeldingen kregen de cineasten Zwartjes en Vrijman. De uitreiking van de Van der Rijn prijs was eveneens weer in het filmweekpro- gramma opgenomen. De prijs werd in 1971 gedeeld door de filmers Pieters en Jongerius respectievelijk voor de films „Carnaval" en „Joyriding". Het feestelijk karakter van de filmmanifestatie werd verhoogd door de ontvangsten van burgemeester en wethouders van Arnhem en het bestuur van de Stichting Internationale Filmweek, respectievelijk bij de opening en de sluiting van de film week, alsmede door ontvangsten en persconferenties die door filmondernemingen werden gegeven. Het bezoek van buitenlandse gasten, onder wie enige regisseurs en artiesten, verleende een aantrekkelijk aspect. Uit een oogpunt van propaganda en goodwill mag deze Arnhemse filmweek als een alleszins geslaagde manifestatie worden beschouwd, wier waarde vooral ook hierin ligt opgesloten, dat de jongeren, die het filmklimaat in zo belangrijke mate bepalen, actief en passief zijn betrokken bij het vele dat de filmweek had te bieden. In het

Jaarverslagen | 1971 | | pagina 35