Zelfs onder de meest ongunstige weersomstandigheden trad er bij de verzending van het materiaal geen vertraging op. Voorzover er zich bij een bepaalde zending wel eens moeilijkheden voordeden, konden die dankzij de medewerking van de vervoeronderneming veelal op de kortst mogelijke termijn worden opgelost. Een speciaal probleem deed zich voor met betrekking tot het filmvervoer voor de speelweek van 20 tot 27 mei, omdat op Hemelvaartsdag 20 mei de transportdiens ten niet werkten en de stationnementen van Van Gend Loos gesloten waren. Hoewel een oplossing mogelijk was door middel van een verschuiving van de des betreffende speelweken, achtte het Hoofdbestuur dit bezwaarlijk in verband met de reeds verrichte boekingen van films. Gezien ook het ontbreken van alternatieve vervoermogelijkheden heeft het Hoofdbestuur bij Van Gend Loos alsnog weten te bereiken, dat althans voor 1971 een speciale regeling werd getroffen voor het ver voer in de nacht van Hemelvaartsdag. In de komende jaren zal echter met een gewijzigde indeling van de bewuste speelweek rekening moeten worden gehouden, in die zin, dat de week, waarin Hemelvaartsdag valt, op woensdag daarvoor aan vangt. Het filmvervoer zal dan plaatshebben in de nacht van dinsdag op woensdag. TOEGANGSBEWIJZEN Eind 1969 had de Bondsraad een nieuw Reglement Recette-administratie vastge steld, hetwelk mede zou dienen ter vervanging van het Reglement Recettecontrole. De recettecontrole, die samenhangt met een filmhuurcalculatie in de vorm van een procentueel aandeel in de bioscooprecettes, kan alleen naar behoren functioneren, wanneer inzicht bestaat in de aanschaf van toegangsbewijzen voor de bioscopen en de verkoop daarvan aan de kassa. Zolang de vermakelijkheidsbelasting op bioscoop voorstellingen bestond en de entreekaarten van de gemeenten werden betrokken als uitvloeisel van de desbetreffende gemeentelijke belastingverordeningen, was een sluitend toezicht mogelijk. Opdat er na de afschaffing van de vermakelijkheids belasting geen vacuüm zou ontstaan, was er in het nieuwe Reglement Recette administratie een voorschrift opgenomen, volgens welke de leden-bioscoopexploi- tanten de entreebewijzen uitsluitend zouden mogen betrekken van een of meer door het Hoofdbestuur aangewezen drukkerijen. Een dergelijke uniforme regeling was niet alleen van belang in verband met een behoorlijke recettecontrole, doch ook uit een oogpunt von continuïteit op het terrein van de statistiek. In het kader van deze uniforme regeling werd van Bondswege een overeenkomst gesloten met de N.V. Nederlandsche Speciaal Drukkerijen te Delft voor de levering van toegangs bewijzen, daaronder mede te verstaan reductie-, suppletie- en vrijkaarten. Een bijzonder moeilijke situatie ontstond begin 1971, doordat geen zekerheid kon worden verkregen aangaande het tijdstip, waarop de vermakelijkheidsbelasting op bioscoopvoorstellingen zou worden afgeschaft. Zolang dit tijdstip niet vaststond, was het niet raadzaam om tot bestelling van entreebewijzen over te gaan. Daarbij kwam nog, dat de prijzenbeschikking van de regering d.d. 3 november 1970 en de verhoging van de B.T.W. op 1 januari 1971 van 12 naar 14 vertragende factoren waren bij de bepaling van de entreeprijzen. Toen derhalve eerst op 30 december 1970 vaststond, dat de vermakelijkheidsbelasting op bioscoopvoorstellin gen op 1 februari 1971 zou zijn afgeschaft, konden niet alle leden-bioscoopexploi- tanten onmiddellijk tot bestelling van nieuwe entreekaarten volgens de uniforme Bondsregeling overgaan, nog ongeacht de omstandigheid, dat de termijn waarbinnen de drukkerij de bestellingen voor alle bioscopen in ons land zou moeten uitvoeren, op dat tijdstip toch al bijzonder krap moest worden geacht. Mede als gevolg van

Jaarverslagen | 1971 | | pagina 42