Recette controledienst vierd op 15 juni in de ochtenduren en later op de dag, na afloop van de jaarver gadering van de Bondsraad, met een receptie van bedrijfsgenoten. Per 1 oktober jubileerde na 25 dienstjaren de heer J. L. Koolbergen, functionaris bij de Recette-controledienst van de Bond. Ook hij werd als laatste jubilaris in de rij op het Bondsbureau tijdens een feestelijke bijeenkomst op 22 oktober gehuldigd. Een gebeurtenis van verdrietige aard was het heengaan na een langdurige ziekte van de heer J. W. Fontijn op 10 september. Hij was bijna 22 jaar werkzaam op de afdeling financiële administratie. Zijn uitvaart op 14 september werd bijgewoond door de Bondsvoorzitter, de Bondsdirecteur en het Bondspersoneel. De werkzaamheden verband houdende met de afwikkeling van de van Rijkswege aan het bedrijf verleende tegemoetkoming, alsmede de invoering ener centrale leverantie van entreebewijzen wegens de afschaffing der vermakelijkheidsbelasting en de reeds in het vorig verslag gereleveerde omschakeling op een computer- administratie, verliepen allengs soepeler. De stagnatie die in den beginne ontstond in de levering van entreebiljetten door de van Bondswege aangewezen drukkerij, werd bevredigend opgevangen met noodmaatregelen, die het Bondsbureau nam om aan de vraag te kunnen voldoen. Medio 1971 werd aan de staf toegevoegd als wetenschappelijk medewerker, tevens belast met secretariaatswerkzaamheden, de heer Drs. P. M. H. Cuijpers. Er von den bovendien nog enige mutaties plaats, waardoor er tegen het eind van het jaar 25 personen in vaste dienst op het Bondsbureau werkzaam waren. Het mag als genoegzaam bekend worden verondersteld, welke taken het Bonds bureau op tal ver terreinen vervult. Dit blijkt bovendien uit de verslaggeving der werkzaamheden als zodanig. Zij ten overvloede gereleveerd, dat ook de organi satie van de Internationale Filmweek Arnhem geheel in handen was van het Bu reau-apparaat. De teamspirit op dit bureau, in het bijzonder van hen die al vele jaren aan het bureau verbonden zijn, is tot dusver nimmer verflauwd, hetgeen een woord van erkentelijkheid waard is, want alleen hierdoor is het mogelijk geworden aan de toeneming van werkzaamheden waarvoor het Bureau zich ziet geplaatst het hoofd te bieden. Verwerkt werden de hierna vermelde hoeveelheden stukken: ingekomen brieven, enz. 28.538 (24.245); verzonden brieven 4.864 (5.214); circulaires 62.590 (61.790); gestencilde stukken 456 stel (408 stel); fotokopieën 11.000 (9.500); di ploma's inclusief 524 voor oorlogsinvaliden 1.630 (1.583); vergaderingen 182 (199); gecontoleerde recette-staten 38.500 (40.000); boekingen auteursrechten, inclusief codeer- en rekenwerk 38.500 (40.000). Tevens werden 975 (1.050) be zoekers te woord gestaan. De recette-controledienst van het Bondsbureau heeft namens het Hoofdbestuur ook gedurende het verslagjaar regelmatig juistheid en volledigheid gecontroleerd van de recette-verantwoording van leden-bioscoop-exploitanten omtrent door hen ter vertoning gebrachte filmprogramma's. Voor een behoorlijke recettecontrole is een volledig inzicht in de voorraadadmini stratie en de verkoop van toegangsbewijzen onontbeerlijk. Met de afschaffing der vermakelijkheidsbelasting voor bioscopen per 1 februari 1971 kwam tevens een einde aan het intermediair der gemeenten op het punt van

Jaarverslagen | 1971 | | pagina 54