Technische Dienst In memoriam De daarmede samenhangende toespitsing van de controle-activiteit op de details der administratieve vastleggingen was aldus in het verslagjaar reeds aan de orde. Te veel gecontroleerden bleken vooralsnog geen of onvoldoende uitvoering te heb ben gegeven aan de administratieve voorschriften van het genoemde reglement. Genoemde aandacht voor het detail bij controle op de verantwoording van de uitkomsten der filmvertoningen is in het verslagjaar mede gevergd voor een extra toezicht op het aantal der per bioscoop en per vertoningsweek ter vertoning ge brachte hoofdfilms als gevolg van een eind 1970 daaraan gegeven, maar aan strik te voorwaarden gebonden, reglementaire uitbreiding. In 1971 zijn door de Technische Dienst 318 technische controles ingesteld. De technische inspecteur is betrokken geweest bij de voorbereiding en uitvoering van de Filmweek Arnhem 1971. Door een ernstig ongeval begin december liep hij een zodanig letsel op, dat hij voor geruime tijd zijn werkzaamheden heeft moeten onder breken. In 80 (145) gevallen is speciale aandacht besteed aan licht- of geluidspro blemen, aan filmbeschadigingen, aan automatisering- of aan adviezen inzake nieuw bouw, restauratie, respectievelijk verbouwing. Gerapporteerd moet worden dat in 1971 28 (36) vergeefse reizen werden ge maakt, doordat ondanks schriftelijke vooraankondiging op het vastgestelde tijdstip niemand in de betrokken bioscoop aanwezig bleek te zijn. In 52 (80) ons bekende gevallen kwamen gedurende het verslagjaar direct of indi rect als gevolg van gegeven adviezen grotere jf kleinere verbeteringen in de bio- scoopoutillage tot stand. Van deze 52 gevallen hadden tv 42 betrekking op de beeld- of geluidskwaliteit, automatisering of andere verbeteringen in de technische installatie, terwijl het in de overige 10 gevallen ging om belangrijke verbeteringen aan de inrichting van de zaal en/of de nevenruimten. In het verslagjaar gingen de hierna vermelde bedrijfsgenoten van ons heen: J. G. Brinkers, leider van het Casino Theater te Breda, L. Groen, erelid van de Bond, ex-directeur van Warner Bros N.V., respectievelijk de N.V. Netherlands Fox Film Corporation, voormalig lid van het Hoofdbestuur van de Bond en van tal van andere colleges, R. K. Kuyken, directeur van de N.V. Utrechtse Mij. tot Exploitatie van Bioscooptheaters, A. W. A. Steenbakkers, exploitant van het City Theater te Schijndel, A. Kaptein, mede-firmant in de exploitatie van het Meyer Theater te Middelharnis en L. Lamberigts, mede-firmant in de exploitatie van het Scala Theater te Weert.

Jaarverslagen | 1971 | | pagina 56