Bedrijfsafdeling Filmproduktie filmverhuurders door het tijdig beschikbaar stellen van de films de vereiste medewer king aan beide programma's hebben ver leend. De waarde van deze uitzendingen uit een oogpunt van algemene filmpubliciteit wordt de laatste tijd sterk in twijfel ge trokken. SAMENSTELLING COLLEGES In de jaarvergadering van 15 maart waren vier bestuursleden aan de beurt van aftre den, namelijk de heren P. Buis, G. J. H. Dujardin, P. J. N. R. Ooms en J. de Wilde. Alle aftredenden waren kandidaat gesteld. Er was slechts één tegenkandidaat, de heer J. Arkenbout. Het resultaat van de stem ming was, dat de heer Arkenbout gekozen werd in de plaats van de heer Buis en dat de anderen werden herkozen. De ledenvergadering heeft gebruik gemaakt van haar bevoegdheid ex artikel 10 van het Afdelingsreglement om aan de Bondsraad een aanbeveling te doen tot herkiezing van de heren Dujardin en Ooms als lid van het Hoofdbestuur. De Bondsraad heeft hieraan gevolg gegeven. VOORUITZICHTEN Een gematigd optimisme voor de bedrijfs resultaten in 1972 lijkt ons niet misplaatst. Hoewel niet verwacht mag worden, dat het grote succes van de Nederlandse hoofdfilms van 1971 zich dit jaar zal herhalen, valt het toch ook op, dat verschillende andere films het lopende seizoen bijzonder goed zijn aangeslagen. Overigens ziet het er naar uit, dat het verzadigingspunt op het ge bied van de televisie wel is bereikt en dat de minder gunstige ontwikkeling van de con junctuur een toenemende behoefte aan af leiding via bioscoopbezoek oproept. H. W. Hagenberg, Secretaris. Helaas moeten de weinig optimistische ge luiden die in ons verslag over 1970 waren te beluisteren, ook voor 1971 worden her haald. De economische teruggang in het bedrijfsleven had een zeer duidelijke ongun stige invloed op de activiteiten in een groot deel van onze bedrijfstak. De Nederlandse speelfilmproduktie daaren tegen beleefde een topjaar met een record omzet van 15 van het totale bioscoop bezoek in dat jaar (circa 3.8 miljoen bezoe kers). In 1971 kwamen de cijfers beschikbaar in zake de omzet-enquêtes over de jaren 1968, 1969 en 1970, waaruit bleek dat er in de produktie- zowel als in de laboratorium/ studio-sector sprake was van een lichte stij ging in de totaalomzetten. Gezien echter de hoogte van de kostenstijgingen in die pe riode, moest uit dit belangwekkende cijfer materiaal worden geconcludeerd, dat over het algemeen de rentabiliteit was terugge lopen, hetgeen overigens geheel overeen stemt met de gang van zaken in het totale bedrijfsleven. Uit de hieronder opgenomen gegevens moge blijken, dat de ledenvergaderingen zowel als het bestuur zich gedurende het verslagjaar met talrijke vraagstukken hebben bezigge houden, waarvan een groot deel erop was gericht verbetering te brengen in de ver slechterde bedrijfssituatie. LEDENVERGADERINGEN Er zijn in 1971 twee ledenvergaderingen gehouden, te weten de jaarlijkse ledenver gadering op 13 mei en de najaarsvergade ring op 10 december. In de vergadering van 13 mei zijn de gebrui kelijke jaarstukken vastgesteld en werden de periodiek aftredende bestuursleden herkozen. Voorts werd het omslagsysteem ten gunste van het Afdelingsfonds gecontinueerd en is overgegaan tot de benoeming van een kascommissie voor dit fonds, bestaande uit de heren P. H. Frankfurther, A. C. ten Hoope en Jhr. J. J. van Raab van Canstein. Er kwam een viertal voorstellen aan de orde voor Afdelingsbesluiten over de on derwerpen kredietbeperking, omzetgegevens, cassetterechten en negatiefmateriaal. Tot het introduceren van een kredietbeper- kingsregeling, er op neerkomende dat na het verstrijken van de met afnemers over eengekomen betalingstermijn per maand een rente van 1 zou worden gevorderd, werd besloten. Als uitvoeringsmaatregel zouden door de Afdeling uniforme strookjes ter beschikking worden gesteld, die aan alle facturen gehecht dienen te worden. Een en ander was bedoeld om de steeds toenemende debiteurensaldi zoveel mogelijk binnen de perken van het toelaatbare te houden. Mede als gevolg van een aantal redactiekwesties is dit systeem pas in het begin van 1972 gaan functionneren. Het voorstel om de jaarlijkse omzet-enquête

Jaarverslagen | 1971 | | pagina 67