gebleven Bondscontributie zal worden ver hoogd. Reeds bij de bespreking van deze zaak in 1966 is uit de vergadering de wen selijkheid bepleit om de contributieheffing in een aantal categorieën te verdelen, opdat een billijker spreiding van de lasten tot stand zou komen. Er is besloten, dat het bestuur, zo nodig, op deze basis in de voorjaars ledenvergadering 1972 voorstellen zal doen. Overigens is op voorstel van het bestuur besloten de Commissie Toekomstplanning te ontbinden, daar het omvangrijke werk dat zou moeten worden verricht om tot een enigszins volledige rapportering op econo misch en technisch gebied te geraken, niet van de commissieleden gevergd kan worden. De Televisie Commissie kreeg een meer gespecialiseerde taak, terwijl de dagelijkse gang van zaken op het moeilijke terrein van de TV-commercials, evenals voorheen, door het bestuur in het oog zal worden gehouden. Tenslotte is nog uitvoerig gesproken over de wenselijkheid van een prijsverschil voor leden en niet-leden bij de laboratoria. Mede gelet op de huidige tijdsomstandigheden, waarbij ook de buitenlandse concurrentie een belangrijke rol speelt, zagen de verte genwoordigers der laboratoria op dit gebied weinig mogelijkheden. Er is afgesproken, dat over deze materie, die van producenten- zijde van veel belang werd geacht, in begin 1972 nader overleg zal plaatsvinden tussen het bestuur en de laboratoria. In beide ledenvergaderingen zijn enige za ken besproken die in de vergaderingen van de Bondsraad aan de orde kwamen. Daar het hier geen specifieke Afdelingsaange- legenheden betrof, moge voor de details naar het Bondsjaarverslag 1971 worden ver wezen. BESTUURSWERKZAAMHEDEN Met inbegrip van de reeds genoemde mu taties was het bestuur per eind 1971 samen gesteld uit de heren Mr. H. B. F. J. A. Peters, Voorzitter, T. de Wit, Vice-Voorzit- ter, Y. Brusse, Penningmeester, G. F. de Clerck, Ch. Huguenot van der Linden, A. W. H. Kommer, B. Kroon en L. Claassen, Secretaris. Er zijn in het verslagjaar 11 bestuursvergaderingen gehouden. Om ge zondheidsredenen moest de Voorzitter ge durende het laatste kwartaal van het ver slagjaar verstek laten gaan. Zoals reeds in de aanhef van dit verslag ge zegd, hield het bestuur zich ook dit jaar met talrijke zaken bezig. Afgezien van de hierboven reeds genoemde onderwerpen be trof dit onder andere: - een eventueel economisch onderzoek in het produktiebedrijf - mogelijkheden van pooling op technisch gebied - het optreden van buitenlandse filmploe gen in Nederland - contacten met ministeries, arbeidsbureaus en de arbeidsinspectie - auteursrechtkwesties - een vertegenwoordiging in het Productie fonds - PR-activiteiten, onder andere aangaande de Filmweek Arnhem - de afwerking van de wijzigingsvoorstellen voor het R.V.D.-contract - afwikkeling van de manifestatie Dronten 1970 - de fiscale printprijzen (B.T.W.) - contacten met het Hoofdbestuur inzake bedrijfsaangelegenheden - de televisiereclame - vertegenwoordigingen op buitenlandse evenementen - de Lijst van Geen Bezwaar en lidmaat schappen - de betrekkingen met de televisie - de CA.O. voor het laboratoriumbedrijf - de bedrijfssituatie in het algemeen. De wenselijkheid om te geraken tot een nauwere onderlinge samenwerking tussen de daarvoor in aanmerking komende leden, waarover ook reeds in ons vorige jaarver slag werd gesproken, vormde een punt van bespreking in verscheidene bestuursvergade ringen, maar er werd nog geen modus ge vonden om deze zaak van de grond te krijgen. Er kwam een vorm van samenwerking tot stand tussen de produktiebedrijven van de Cinecentrum-groep. Toonder Studio's N.V. en Geesink Filmproduktie C.V., terwijl op laboratoriumgebied de samensmelting tussen de kleurenlaboratoria van Cinecentrum en Cinetone in de CV. Cineco een feit werd. Op 3 februari is deze verbinding in een druk bezochte feestelijke bijeenkomst, ge houden in het Esso Motor Hotel te Amster dam, wereldkundig gemaakt. Tegen het ein de van het verslagjaar was bekend, dat het als gevolg van deze samenwerking in het Cinetone-complex geïnstalleerde kleurenla- boratorium in begin 1972 operationeel zou worden. Op 12 februari werd het gebouw aan de Overtoom te Amsterdam, waarin de Neder landse Filmacademie al sedert enige tijd was gevestigd, officieel in gebruik genomen. De openingsplechtigheid met de daarop vol gende bezichtiging van de zeer fraaie outil lage van deze academie, ondervond grote belangstelling, onder andere van de kant

Jaarverslagen | 1971 | | pagina 69