terugloop in het aantal vervaardigde films. Daar desondanks het economische klimaat in de produktiesektor aanzienlijk is ver slechterd, kan dit betekenen dat ditmaal veel sterker dan voorheen het accent is gevallen op minder kostbare produkties. De Nederlandse filmproduktie in 1971 Categorie gereed Hoofdfilms 4 3) Jeugdfilms 1(2) Korte speelfilms 6 3) Documentaires en opdrachtfilms 68 57) Reclamefilms 13 17) Televisiefilms 430 (372) Televisiecommercials 559 (742) Nederlandse journaals 52 52) Wereldnieuws 52 52) Ter nadere informatie diene, dat in het bovengenoemde aantal televisiefilms 242 af leveringen zijn opgenomen van de bekende Fabeltjeskrant, 14 afleveringen van de Woefs en de Lamaars, alsmede aan aantal gefilmde televisieprogramma's of program ma-onderdelen. Verder zijn voor het bui tenland nog 80 afleveringen van de Fabel tjeskrant vervaardigd, die in bovengenoemd aantal van 430 televisiefilms zijn begrepen. De talrijke opnamen die Telefilm (behoren de tot de Cinecentrum-Groep) maakte voor de nieuwsrubrieken van de NOS en de an dere zendgemachtigden zijn niet in de telling opgenomen. Voor wat betreft de documen taires en opdrachtfilms kan worden vermeld, dat in het genoemde aantal van 68 stuks 9 films zijn begrepen die ten behoeve van het buitenland zijn gemaakt, terwijl in het aantal van 559 TV-commercials 101 films voor het buitenland zijn begrepen. In 1971 zijn er 20 (24) korte films met subsi die van het Ministerie van C.R.M, tot stand gekomen, waarvan er 6 door of met be hulp van Bondsleden werden vervaardigd. 3 films uit de produktie van 1971 zijn via filmverhuurkantoren in bioscooproulatie ge komen. Van genoemd ministerie is vernomen, dat gedurende het verslagjaar met 90 korte en 1 lange film aan 48 internationale filmfestivals werd deelgenomen, waarbij in totaal 15 prijzen of eervolle vermeldingen zijn verworven. Ook op andere festivals zijn dit jaar prijzen behaald, maar wij beschik ken over onvoldoende gegevens om hierom trent met enige volledigheid te kunnen rap porteren. Er zij derhalve volstaan met de vermelding, dat op het 13e Internationale Festival voor Industriële Films, dat in Bar- celona plaatsvond, een van de twee hoofd prijzen werd toegekend aan een Nederland se inzending, te weten de film "Light", die in opdracht van de NV. Philips werd ver vaardigd door de NV. Multifilm onder regie van Hattum Hoving. Dit kan een zeer belangrijke bekroning worden genoemd. HET LEDENTAL Het aantal leden-producenten daalde met niet minder dan 6, doordat, overeenkomstig een advies van het Afdelingsbestuur, in 1971 een zestal zogenaamde "slapende" filmpro- duktiebedrijven wegens verlies van de ver eisten door het Hoofdbestuur van het lid maatschap vervallen zijn verklaard. Dit be trof de filmproduktiebedrijven Cineurope NV., NV. Haghefilm, Helicon Films, Ne derlandse Filmproductie Maatschappij NV., Sapphire Film Productie NV. en Standaard- films Productie Maatschappij NV. Tot het lidmaatschap werd toegelaten Parkfilm N.V., welke onderneming tot dusverre op de Lijst van Geen Bezwaar was geplaatst. Het aantal filmlaboratoria daalde van 12 tot 11, doordat de desbetreffende inschrij ving van de NV. Filmfabriek Profilti op haar verzoek werd geschrapt. Een aanvra ge van Cineco CV. om toelating tot het lidmaatschap was per het einde van het ver slagjaar nog niet rond, evenmin als aanvra gen van BIZ Productions NV., Geesink Filmproduktie CV. en Scorpio Films NV. In totaal telde de Afdeling per 31 decem ber 46 leden tegen 52 in 1970. LIJST VAN GEEN BEZWAAR In 1971 werd slechts één produktiebedrijf op de Lijst van Geen Bezwaar geplaatst, te weten Sluizer Films NV., terwijl zoals ge zegd Rob du Mée-Parkfilm NV. van de Lijst van Geen Bezwaar overging naar het lidmaatschap. Er waren tegen het einde van het verslagjaar nog een tweetal aanvragen in behandeling. Als gevolg van het voren staande bleef het aantal produktiebed rijven dat op de Lijst van Geen Bezwaar was ge plaatst gehandhaafd op 11. Toen tegen het einde van het verslagjaar in het Hoofdbestuur de vraag aan de orde kwam of in het Reglement op de Lijst van Geen Bezwaar verandering moest worden gebracht, heeft het Afdelingsbestuur in over weging gegeven om in ieder geval het sys teem waarop de in deze rubriek bedoelde plaatsingen op de Lijst van Geen Bezwaar steunt, ook in de toekomst te handhaven. Er is daarbij een nota overgelegd, waarin de geschiedenis sedert 1962, toen onzerzijds een desbetreffend voorstel bij het Hoofdbe-

Jaarverslagen | 1971 | | pagina 72