drijfsafdeling Filmverhuurders in de leden vergadering van 19 november bereid tot het voeren van een zodanig gesprek. In het ver slagjaar vond dit nog niet plaats. In dezelfde vergadering spraken de leden in meerderheid als hun oordeel uit, dat de kaderannonces geen andere dan bioscoop annonces behoren te bevatten. Aankondigin gen van toneel- en andere niet-filmvoorstel lingen in bioscopen respectievelijk verwij zingen naar andere annonces terzake in de gezamenlijke blokadvertentie zullen derhal ve worden geweigerd behoudens mededelin gen betreffende tijdelijke sluitingen, e.d. Besloten werd er bij ons reclameadviesbu reau te Rotterdam op aan te dringen, dat de advertenties voor de bioscopen aldaar op één pagina bijeen staan en niet worden ver schoven of verdrongen door andere annon ces. Bedoeld bureau heeft toegezegd daar naar te zullen streven. Met het bureau dat in Amsterdam de kader annonces verzorgt, had het Bestuur kontakt naar aanleiding enerzijds van klachten der leden over fouten, anderzijds, (nadat een ver betering was ingetreden), op verzoek van het bureau dat van oordeel was, dat de over eengekomen tarieven voor zijn intermediair bij het totstandkomen van deze kaderannon ce in Amserdam zouden dienen te worden verhoogd. Dit leidde ertoe, dat het Bestuur besloot zo wel de bestaande relatie als een aantal bu reaus om een offerte te vragen. Deze offer tes konden in het verslagjaar niet worden afgehandeld. Eind 1971 en begin 1972 vorm den zij een object van ernstige studie. ENTREEKAARTPERIKELEN In Den Haag ontstond bijna een noodsi tuatie, doordat de nog niet ingespeelde leve rancier van de nieuwe entreebewijzen als bedoeld in het Reglement op de Recette administratie, na de afschaffing der ver- makelijkheidsbelasting de entreekaarten voor de bioscopen aldaar niet tijdig kon afleve ren. Dank zij de bemoeienissen van de toen malige secretaris der afdeling, de heer J. Th. van Taalingen, kon een noodoplossing wor den gevonden, die ertoe leidde dat een druk kerij-relatie van de Bond in recordtijd de nodige provisorische entreebewijzen op de valreep kon leveren. Zij werden per koerier naar de Hofstad gebracht, juist op tijd om daar meteen te worden gebruikt. SINT NICOLAAS EN OUDEJAAARS- AVOND Aangezien Sint Nicolaasavond in 1971 op zondag viel en er vrij wat bioscoopbezoek mocht worden verwacht, werd besloten de leden te adviseren, de normale avondvoor stellingen, althans in de centrumbioscopen, te laten doorgaan. Als compensatie voor het op die avond dienstdoend personeel werd besloten de leden aan te raden de bioscopen op de Oudejaarsavond (vrijdag 31 decem ber) volledig te sluiten. SEXTHEATERS OP DE AMSTERDAMSE GRACHTEN Zoals bekend moeten de leden van de Bond bij het exploiteren van hun zaken voldoen aan de voorschriften in de Bioscoopwet. Zij mogen geen films vertonen in openbare voorstellingen die niet gekeurd zijn, noch personen toelaten ten aanzien waarvan moet worden verondersteld, dat hun leeftijd ligt beneden de door de keuring vastgestelde grens. In Amsterdam worden de bioscopen geregeld gecontroleerd op het aanwezig zijn van keuringskaarten, respectievelijk te jeug dige bezoekers. Niets van dit alles schijnt te gelden voor ondernemers, die in de rosse grachtenbuurt van Amsterdam woningen veranderen in huiskamerbioscoopjes teneinde daar voornamelijk ten gerieve van buiten landse toeristen zonder bioscoopvergunning en met ongekeurde films vertoningen te ge ven tegen lang niet malse entreeprijzen. Het spreekt vanzelf, dat door het meten met twee maten zich ernstige concurrentieverval sing voordoet. De ledenvergadering van 19 november besloot het Hoofdbestuur met spoed te laten weten hoezeeer haar dit ver ontrustte en met het oog daarop aan te dringen op de nodige stappen bij de autori teiten, opdat aan deze ongezonde ontwikke ling, welke ook al in Rotterdam dreigde, een halt zou worden toegeroepen. SLOT-OVERZICHT Behalve de hiervoorgenoemde onderwerpen behandelde de Afdeling A nog andere aan gelegenheden, zoals reductieverzoeken van opleidingsinstituten, welke overigens werden afgewezen, de collectieve bijdragen aan de V.V.V.'s, de bespreekgelden, advertentie offertes, de 65 -aktie enz. Het aantal bioscopen der Afdeling A ver minderde van 84 tot 80 en wel als gevolg van de opheffing in Amsterdam van Cinema West (van 36 naar 35), in 's-Gravenhage van Seinpost en West End (van 25 naar 23), en in Rotterdam van Victoria (van 22 naar 21). In verschillende zaken werden vernieuwin gen toegepast.

Jaarverslagen | 1971 | | pagina 75