Afdeling C VESTIGING NIEUWE BIOSCOPEN Het afdelingsbestuur werd door de Com missie Nieuwe Zaken uitgenodigd tot het uitbrengen van een rapport naar aanlei ding van een drietal aanvragen voor de vestiging van nieuwe bioscopen. De eerste betrof een aanvraag van de N.V. Verenig de Nederlandse Bioscopen om toestemming tot het exploiteren van een nieuwe bio scoop, in te bouwen in de bestaande Cine ma Palace te Leeuwarden. De tweede en derde hadden betrekking op aanvragen van de twee bioscoopondernemers in Maas tricht, die elk een verzoek indienden om toestemming tot het vestigen van een nieu we bioscoop en wel één bioscoop in de daartoe te splitsen benedenzaal van de Palace te Maastricht en een andere bio scoop in een daartoe in te richten boven zaal van het Café-Restaurant-complex „Het Knijpke" te Maastricht. Het bestuur stelde zich op het standpunt, dat de gevraagde toestemming voor de nieuwbouw in Leeuwarden zonder bezwaar kon worden verleend. Met betrekking tot Maastricht was het be stuur van mening, dat in elk geval de ge vraagde toestemming zou moeten worden gegeven aan de exploitatie in „Het Knijp ke", zulks ter bescherming van de N.V. Ma- bi tegen de door uitbreiding sterk toege nomen invloed der N.V. Bioscoopmaat schappij Palace. Met betrekking tot de aan vraag van laatstgenoemde N.V. bracht het bestuur naar voren, dat het daartegen be zwaren zou hebben indien zou komen vast te staan, dat deze zaak uitsluitend zou worden gevestigd om de invloed van dit lid op de filmmarkt nog meer te versterken. Met betrekking tot Leeuwarden kan wor den vermeld, dat de Commissie Nieuwe Za ken de gevraagde toestemming verleende. Op de beide andere aanvragen kon zij in het verslagjaar nog niet beslissen. Het rapport verscheen tegen medio april 1972 en werd daarna onmiddellijk aan de leden van de Bond toegezonden. INFORMATIE OVER EXPLOITATIERESULTATEN De Afdeling heeft in het verslagjaar de wens kenbaar gemaakt bij de Exploitan- tenraad om te bevorderen, dat in de toe komst wekelijks een lijst van de resultaten van voor het bedrijf belangrijke films wordt verstrekt, zulks ter vereenvoudiging van de programmering der bioscopen in de provincie. De Exploitantenraad besloot om dit voorstel in de maand januari 1972 uit voerig te bespreken. SPREEKRECHT ERELEDEN IN DE BONDSRAAD De Afdeling B stelde in de Exploitanten- raad voorts aan de orde de wens van haar leden, om aan ereleden van de Bond spreek recht toe te kennen in vergaderingen van de Bondsraad. In de Exploitantenraad was daarvoor geen meerderheid te vinden. Hij besloot echter het Hoofdbestuur te verzoe ken om indien een erelid zich met betrek king tot een bepaalde aangelegenheid tot genoemd college zou wenden met het ver zoek zijn standpunt in de Bondsraad ken baar te maken, dit verzoek in overweging te nemen. SLOTOVERZICHT In de week van 7 tot 13 oktober werd in de bioscopen van de N.V. Astra Filmmaat schappij en de N.V. Rembrandt Theater te Arnhem de Achtste Internationale Film- week gehouden, welke een grote belang stelling trok van de zijde van het publiek. Wij gedenken het overlijden op 25 april van de heer L G. Brinkers, bedrijfsdirecteur van het Casino Theater te Breda, alsmede van de heer R. K. Kuyken op 7 september, directeur van de N.V. Utrechtse Maat schappij tot Exploitatie van Bioscoopthea ters te Eindhoven. Op 31 september werd opgeheven het Rem brandt Theater te Haarlem, waardoor het aantal zaken in deze afdeling daalde van 97 tot 96 per 1 januari 1972. Het bestuur gaf bij diverse jubilea, herden kingen en sterfgevallen acte de présence. A. H. Pieterse, Secretaris INLEIDING Dit jaarverslag kan worden begonnen met de constatering, dat de lichte opleving in de bedrijfsresultaten die in ons vorig jaarver slag werd gesignaleerd, zich in 1971 heeft uitgebreid tot een verbetering van beteke nis. De totaalcijfers laten zien dat in het gehele bedrijf het bezoekcijfer ten opzichte van 1970 met 6,2% is gestegen en de bruto- recette met 13,9

Jaarverslagen | 1971 | | pagina 78