deelde na onderzoek mede. dat het geen bezwaren tegen de gevraagde toestemming had. De commissie verleende de stichting in het verslagjaar de gevraagde toestem ming. De bioscoopexploitatie werd intussen geopend. Hetzelfde kan vermeld worden met betrek king tot een aanvraag van de N.V. Mij tot Exploitatie van een Bioscoopbedrijf v/h J. H. Koorevaar om toestemming tot het exploiteren van een nieuwe permanente bioscoop-A op het balcongedeelte van het voormalige Thalia Theater te Sliedrecht, welke bioscoop eveneens in het verslagjaar werd geopend. SLOTOVERZICHT In de verschillende bestuurs- en ledenver gaderingen werd voorts aandacht gewijd aan problemen van meer ondergeschikte aard, zoals de aanvankelijke moeilijkheden met de verkrijging van entreebewijzen via de door de Bond aangewezen leverancier, de door de afdeling voorgestane beschik baarstelling door de filmverhuurders van kleinere matrijzen, alsmede de levering van 16mm-films door verhuurders aan niet- leden, zulks in concurrentie met de bestaan de bioscopen respectievelijk reizende bio scoopondernemingen. Wat dit betreft kon de afdeling volledig instemming betuigen met het initiatief van de Afdeling B om zich met een uitvoerig bezwaarschrift be treffende de toepassing van de Lijst van Geen Bezwaar te wenden tot de Exploitan- tenraad. In het verslagjaar werden uitgeschreven dertien permanente bioscopen, waarvan enige reeds geruime tijd gesloten waren. Aan de afdeling werden toegevoegd de bio scoop Singer Concertzaal te Laren (N.-H.) en de bioscopen City Theater te Veendam (J. Hollemans), alsmede Luxor Theater te Vlaardingen (G. Mulder). Beide laatstgenoemde theaters behoorden voorheen tot de Afdeling C. Door de voren bedoelde mutaties kwam het aantal bij de afdeling D aangesloten permanente biosco pen op 116 (126). Het aantal reizende bio scopen bleef onveranderd gehandhaafd op 13. De heer B. Holtslag herdacht op 14 sep tember het 25-jarig bestaan van het Luxor Theater te Ulft. Wij gedenken hierbij het heengaan van onze leden A. W. A. Steenbakkers, exploi tant van het City Theater te Schijndel, op 25 augustus, alsmede van de heer A. Kap- tein. mede-firmant van het Meijer Theater te Middelharnis. Het bestuur representeerde de Afdeling D bij jubilea, herdenkingen en sterfgevallen. A. H. Pieterse, Secretaris.

Jaarverslagen | 1971 | | pagina 83